Uzayda çığlığınızı kimse duyamaz... Alien (1979)

Top 10 Elektrikli Testere Cinayetleri

Korku Listeleri

YasinKarakaya

23 Ocak 2013

5 Adet Yorum

5

chainsaw

Modern slasher filmler çıktığından bu yana zayıf ya da ahlaksız olanı öldürmek için sayısız silah kullanılmıştır. Bazen kurbanlar yanlış zamanda yanlış yerde olabiliyor. En çok korkulan ve saygı duyulan silahlardan bir tanesi hiç kuşkusuz elektrikli testeredir. Kaba kuvveti, motorundan çıkan fena gürültüsü ve keskin yıkıcı gücü sebebiyle benim favori silahlarımdandır. Bu yüzden korku filmlerinin en iyi silahlarından bir tanesinin kullanıldığı 10 filmlik listemizi ‘Texas Chainsaw 3D’ arefesinde beğeninize sunuyoruz.

 

10. Hollywood Chainsaw Hookers (1988)elektrikli-testere10

Berbat bir hikaye ve oyunculuk. Hatta istismar filmleri standartlarında bile berbat. Yine de film elektrikli testere kullanan bolca çıplak fahişe sayesinde kendini affettiriyor. Bütün ölüm sahneleri gayet iyi ve bu sahnelerde kamera arkasından oyuncuların üzerine kan ve vücut parçaları atan insanlar olaya ayrı bir hava katıyor. Çok çok iyi.

9. Dead Snow (2009)elektrikli-testere9

Bu Norveç yapımı korku/komedi filmindeki zombiler sadece yürüyen ölüler değil; onlar NAZİ zombiler. Son savaş sahnesinde zombilerin organları ve kafaları elektrikli testereyle kesiliyor ve hatta kastre ediliyorlar. Biraz küçük de olsa etkili bir elektrikli testere kullanılıyor.

8. Hatchet 2 (2010)hatchet8

Bu Dead Snow’daki minicik elektrikli testerenin tam zıttıdır. Bu makine muazzam büyüklüktedir. Evet belki de beklentileri abartılı derecede karşılıyor ama yine de etkileyici. Tabii kasıklarından gözlerine kadar testereyle ayrılan zavallı kurban aynı fikirde olmayabilir.

7. Last House on the Left (1972)
elektrikli-testere7

Cezalandırmanın en iyi yolu nedir hiç merak ettiniz mi? Cevap: elektrikli testere! Aile evinde acı verici işkencelerden sonra baba, intikamını en korkutucu silahla alıyor. İzlemesi kesinlikle tatmin edici bir sahne.

6. Texas Chainsaw Massacre 2 (1986)elektrikli-testere6

En sevdiğim iki kişi; Leatherface ve Dennis Hopper. Ne kadar güzel değil mi? Fıstık ezmesi ve reçel gibi. İki serseri üstü açık Mercedes ile bir köprüden geçmektedir. Leatherface ve ekibi tarafından durdurulurlar ve kesilirler. Hiç inanılmayacak bir sahnede Leatherface’in kamyoneti serserilerin Mercedes Benz’i ile aynı hızda geri gitmektedir. Burada bir çok yanlış var ama ben listenin özü hatırına bunları yazmayacağım. Yine de son ölüm sahnesi MUHTEŞEM! Leatherface arabayı ezer ve böylece şoförün kafasından büyük bir parça kopartır. Parçalar ortaya saçılır. Dennis Hopper ayrıca filmin sonunda Leatherface’in karnına elektrikli testereyi sokarken bir yıldız performansı sergilemektedir.

5. Scarface (1983)elektrikli-testere5

Hepimiz bunu bekliyorduk değil mi? Sen ve senin arkadaşın Angel bir takım Kolombiyalı adamlarla uyuşturucu anlaşması yapmak için otel odasına giriyorsun. Gir ve çık. Ta ki yataktaki çılgın kız yastığın altından bir silah çekene kadar.. Sonra bildiğin tek şey Angel’ın duş perdesine zincirlenmesi ve yüzünün yan tarafına elektrikli testere yemesi. İşte bu çok kötü.

4. American Psycho (2000)elektrikli-testere4

Batman, sokakları pisliklerden ve suçlulardan temizlemeden önce kokain çeken, zeki ve katil ruhlu bir Wall Street bankeriydi. Fahişelerden, kokainden ve cinayetten zevk alıyordu, kulağa çok iyi bir Cuma gecesi gibi geliyor. Çıplak Bateman korkmuş fahişeyi elindeki elektrikli testereyle kovalar. Testereyi fallik bir simge gibi taşır. Neyse, sonuçta kadını koridorda merdivenlere kadar kovalar ve durur. Kadınının en alta kadar inmesini bekler sonra elektrikli testereyi elinden bırakıverir. Testere döne döne aşağı düşer ve kadına saplanır.

3. Texas Chainsaw Massacre (1974)elektrikli-testere3

Jason ve Freddy’nin özürlü insanlarla bir derdi var. Onları gölgede bırakmak gibi olmasın ama Leatherface de Franklin’i orjinal Texas Chainsaw Massacre filminde ikiye ayırmaktadır. Belki her şeyi gösteren bir sahne değildi ancak Leatherface bu sahnede elektrikli testereyi sallıyor.

2. Evil Dead 2 (1987)elektrikli-testere2

Belki de şimdiye kadar elektrikli testerenin kullanıldığı en iyi filmdir. Kusura bakma Leatherface. Orijinal filmde elektrikli testereden çok çekiç kullanıyordun. Ash, elektrikli testereyi takma el olarak kullanan tek karakterdir ve bu muhteşem bir şey.

1. Motel Hell (1980)elektrikli-testere1

Bu film listedekilerin hepsinden daha garip olduğu için en çok puanı topladı. Filmin tezi gerçek olabileceği için oldukça rahatsız edici. Hiç kimse sırrını bilmese de Vincent’ın füme etleri çok ünlüdür. Ben sırrı açıklayayım – insan eti. Güzel. Filmin en iyi kısmı sonunda gerçekleşen elektrikli testere kavgası. Bruce ve Vincent savaşıyor, sonunda Vincent ölümcül bir yara alıyor ve meşhur füme et devri bitiyor.

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

Yorumlar (5 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.