Önce sahiplenecek, sonra yok edecek! Çünkü ölümü tekerleklerinde taşıyor. Christine (1983)

The Void

Haberler

YasinKarakaya

17 Şubat 2017

0 Adet Yorum

0

Rutin bir devriyenin ortasında memur Daniel Carter ıssız yolda topallayarak yürümeye çalışan kanlar içinde kalmış genç bir adam görür. Yaralıyı hemen nöbetçi personelin olduğu bir hastaneye yetiştirir ancak burada hastaların ve personelin insanlık dışı yaratıklara dönüştüğü ortaya çıkar. Giderek yoğunlaşan korkusuna rağmen Carter, hayatta kalan diğerleriyle birlikte hastanenin derinliklerinden geçerek çok geç olmadan bu kabustan kaçmaya çalışır.

Fantastic Fest, London Film Festival, Toronto After Dark Festival, Stockholm International Film Festival ve Abertoir Horror Festival’da türün hayranlarını kendine hayran bırakan bu gizemli yapım nihayet dünya korku sineması izleyicisiyle buluşuyor. Synthwave/Retrowave çılgınlığı ile başlayıp Stranger Things serisiyle doruğa çıkan 80’lere dönüş akımına yeni bir katkı sağlayacak olan filmle ilgili yapım aşaması bilgileri şöyle;

*Screen Media Films ABD’de filmin dağıtımını yapacak.
*Film, Sault Ste Marie, Kanada’da çekildi.
*Filmin, “modern korku sinemasının estetik duruşuyla 1970’lerde yapılan ve sonrasında 1980’ler ve 90’ların başındaki yaratık özelliklerini belirleyen uygulamalı, sofistike efektlerini kombine ettiği” söyleniyor.
*Aktör Aaron Poole filmle ilgili şunları söyledi: “Steven ve Jeremy benim çocukken izlememe müsaade edilmeyen, ailemden gizli izlediğim bir tür film yaptılar. Onların halüsinojenik hikayesi ve hasta, dahice efektleriyle tabuları kırmışız gibi geliyor.
*Yazar/yönetmen ikilisi Jeremy Gillespie ve Steven Kostanski Resident Evil: Retribution ve Pacific Rim gibi filmlerde birlikte çalışmış olan efekt sanatçılarıdır. İkili daha önce Grindhouse’un komedisi Father’s Day’de çalıştılar.
*2014 yılında yapımcılar başarılı bir crowd-funding kampanyasıyla ikiliye yapım öncesi geniş imkanlar kazandırmayı başardılar. Böylece sanatçılar filmin çeşitli yaratıklarını üretme ve detaylı gizli efektler için daha çok kaynak elde etti.

the-void2017-1

the-void2017-2

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.