Buradan tek bir çıkış yolu var... ve ben o yoldan geliyorum! SIMON SAYS (2006)

The Texas Massacre – Teksas Katliamı

Korku Genel

Korku Koleksiyon

YasinKarakaya

26 Eylül 2008

10 Adet Yorum

10

Yıl 1969, Vietnam Savaşı’nın başlangıç günlerindeyiz. ABD’nin ölü sayısı felaket boyutlarında, kayıpları ölçülemez niteliktedir; askeri canavarı beslemek için gençlere askere çağrı belgeleri yağmaktadır. Sıra 18 yaşındaki Dean Hill’e gelir.
 Ama Dean henüz yoklamaya gidemeden, Vietnam’daki görevinden yeni dönmüş olan ağabeyi Eric , Dean’e bir sürpriz yapmaya karar verir. Kendisini çok seven nişanlısı Chrissie’nin tüm endişelerine rağmen, Eric çok sevdiği Deniz Kuvvetleri’ne tekrar kaydolarak ne yapacağını bilemeyen erkek kardeşine göz kulak olmayı planlar. Ne yazık ki, Dean’in planları Eric’inkiyle uyuşmamaktadır. Dean’in niyeti basittir: Askere çağrı belgesini bir kenara bırakıp, kararlı kız arkadaşı Bailey’yle Meksika’ya gidecektir. Ama her iki çift de karşılarına çıkacak gerçek savaşın ne olduğunu bilemeden, son bir büyük eğlence için Teksas’a giderler..

Sizlere tanıtacağım bu diorama, Teksas Testere Katliamı – Başlangıç bölümünden geliyor. Filmde, köhne ve iğrenç evlerinin bodrum katında gençlerden birini çalışma tezgahına! bağlayan Leatherface, gencin surat derisini acımasız bir şekilde canlı canlı yüzmüş, göğüs kafesini de testereyle açarak organlarını dışarı çıkarmıştı.

Dioramada, 7 inch (18 cm) ölçeğinde bir Leatherface figürü, tezgahın üzerine bağlanmış yüz ve göğüs derisi soyulmuş genç bir erkek figürü, Leatherface’in daha önceki kurbanlarından birinin askıya asılmış çürümüş cesedi ve mezbahayı andıran ortama uygun askılara asılmış çeşitli insan vücudu parçaları ile Leatherface ait çalışma! aletleri (testere, balta, bıçak) bulunuyor. Dioramanın yer ve duvar döşemelerine kan efekti verilmiş ve ortamın dehşeti biraz daha arttırılmıştır.

Diorama by Yasin Karakaya

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

Yorumlar (10 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.