İnanmadığın şeyler seni öldürebilir Urban Legend (1998)

The Dead Walk – Ölüler Yürüyor!

Korku Genel

Korku Koleksiyon

YasinKarakaya

30 Mayıs 2008

2 Adet Yorum

2

Sitemizdeki ilk dioramamızı tanıtmanın keyfini yaşıyorum.Zombi filmlerine hayran korkuseverlerin çok ilgisini çekeceğini umduğum bu diorama 7 inch (18 cm) ölçeğindeki figürlerle yapılmıştır. Konsept olarak ‘Day of the Dead – Ölüler Günü’ filmini esas aldığım dioramada çeşitli zombi filmlerinden alınma 7 adet zombi figürü, 1 adet zombi kuş, 2 adet parçalanmış insan ceseti figürü, 2 adet zombi köpek figürü ve bunlardan kaçmaya çalışan 3 adet insan figürü kullanılmıştır.Ayrıca ortamın arka planına 2 adet dükkan panosu (bir adet çiçekçi dükkanı ve bir adet bar) konulmuştur.Gerekli kaos ortamının yaratılması adına dükkan camları kırılmış ve etrafa dağıtılmış aynı zamanda cam ve duvarlar kanlandırılmıştır.Kan efekti sokaktada kullanılmış ve ‘the dead walk’ başlıklı bir gazete parçası da yere konulmuştur. Ayrıntılı resimlerden de anlaşılacağı üzere cadde efekti uygun olarak verilmiş ve dioramanın ortasına bir sokak lambası konulmuştur. (Dükkan içleri ve sokak lambası yanmaktadır.)

Dioramada 2 adet Dawn of the Dead – Ölülerin Şafağı, 2 adet Resident Evil – Ölümcül Deney, 3 adet Land of the Dead – Ölüler Ülkesi figürleri kullanılmıştır. Zombilerden kaçan insan figürleri ise Lost serisinden bir figür, Teksas Kasabı filminden bir figür ve zombilere ateş eden bir figür olmak üzere 3 adettir.

Diorama by Yasin Karakaya and Yılmaz Topçuoğlu

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

Yorumlar (2 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.