Dilediğin şeylere dikkat et! Djinn - Wishmaster (1997)

The Dark Tower

Haberler

GülşahYeğenoğlu

28 Mart 2017

0 Adet Yorum

0

the-dark-tower-1

Roland Deschain (Idris Elba), aynı zamanda Man in Black / Siyahlı Adam (Matthew McConaughey), olarak bilinen Walter O’Dim ile sonsuz bir savaşın içinde hapsolmuştur. Roland, Siyahlı Adam’ın evreni bir arada tutan Kara Kule’yi düşürmesine engel olmaya kararlıdır. Dünyaların kaderi tehlikedeyken iyi ve kötü son bir kez daha savaşacak ve Roland Kule’yi Siyahlı Adam’dan korumaya çalışacaktır.

PROJE DETAYLARI:
– Söylenene göre film, post prodüksiyon için verilen son tarihe yetişemeyecek bu yüzden gösterim tarihi 17 Şubat’tan 2017 yazına ertelendi. Görünüşe bakılırsa henüz tamamlanması gereken epey görsel efekt var bu yüzden süreyi kısaltmak adına 60 milyon dolarlık bütçeyi arttırmak yerine gösterim tarihinin ertelenmesine karar verilmiş.
Fran Kranz (The Cabin in the Woods) Siyahlı Adam’ın sağ kolu “Pimli”yi canlandırıyor.
Jackie Earle Haley, kimseye boyun eğmeyen, kötü niyetli vampir lideri “Sayre” karakterini canlandırıyor
– Film 13 Ocak 2017 tarihinde gösterime girecekti.
Tom Taylor ismindeki genç aktör “Jake Chambers” rolünü oynuyor
– “Tirana” başrolünü Abbey Lee (Mad Max: Fury Road) canlandıracak.
Idris Elbaiyi adam silahşör Roland Deschain’i” canlandıracak
Matthew McConaughey kötü karakter “Man in Black/Siyahlı Adam” rolünde.
– 2015 yılında Nikolaj Arcel ve Anders Thomas’ın son senaryoyu yeniden elden geçirmesinden sonra stüdyo başrolleri seçmeye başladı.
– Projeyi Danimarka’lı yönetmen Nikolaj Arcel (A Royal Affair) yönetecek.
– Universal Pictures firması filmi yaparken gösterim tarihi 17 Mayıs 2013’tü.
– Bu filmin “serinin ilk filmi” olduğundan bahsediliyor. Stüdyo ayrıca filmler arasındaki boşlukların doldurulması için tamamlayıcı bir TV dizisi çekilmesini planlıyor.
– Daha önce Javier Bardem ve Russell Crowe, Roland Deschain’i canlandırabileceği söylenen isimler arasındaydı.
J. J. Abrams da bir ara projede yer alıyordu.
– Bu proje neredeyse on yıldır yapım aşamasında, Universal Pictures firmasından Warner Bros. Firmasına geçen proje en son Sony Pictures’da kaldı.
– Bu filmin, Stephen King tarafından yazılan Kara Kule kitap dizisinin ilk romanını temel aldığı belirtiliyor.

the-dark-tower-poster

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Gülşah Yeğenoğlu

Tüm Yazıları
6 Nisan 1978’de dünyaya geldi. Doğma büyüme İzmirlidir. Aydın Adnan Menderes Veteriner Fakültesi mezunudur. Hatırladığı kadarıyla korku filmleriyle ilk tanışıklığı ilkokul çağlarında sinemada izlediği Terminator filmi ile gerçekleşmiştir. Ancak aktif olarak ciddi bir birikim elde edeceği zamanlar orta okul çağlarıdır. Dean R. Koontz’un Kara Büyü isimli kitabıyla başlayan ve çok geniş bir Stephen King + Dean Koontz kitaplığı ile sona eren uzun soluklu ve tek yönlü okuma macerasının yanında İzmir’de evinin hemen dibindeki açık hava sinemasının yardımıyla korku filmlerine adeta doymuştur. Korkucu'ya tesadüfen internette rastlayan, Gülşah’ın korku dünyasıyla bağı tazelenmiştir. İşinden ve “Guççük Leprekon’um ya da Donlu Demon’um” diyerek sevdiği 2 yaşındaki oğlundan arta kalan vakitlerinde müdavimi olduğu siteye yazı ve çevirilerle katkıda bulunmaktadır.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.