Dilediğin şeylere dikkat et! Djinn - Wishmaster (1997)

Stephen King ile ilgili Bomba Haber: “CASTLE ROCK”

Korku Diziler

GülşahYeğenoğlu

20 Şubat 2017

0 Adet Yorum

0

Geçtiğimiz Cuma akşamı J.J. Abrams’ın sahibi olduğu Bad Robot firması tüm hafta sonunu heyecan içinde geçirmemize neden olan önemli bir duyuru yaptı. Stephen King hayranları bayılmadan önce bir yerlere oturun!

Castle Rock, Stephen King’in kurguladığı, Maine eyaletinin bir parçasıdır ve yazarın bazı roman, kısa roman ve öyküleri burada geçer. Castle Rock ilk kez 1979 yılında King’in “The Dead Zone” isimli romanında ortaya çıkmıştır, 2013 yılına ait “Doctor Sleep/Doktor Uyku” ve 2014 yılındaki “Revival/Diriliş” isimli romanlarında dahi mizansen olmaya devam etmiştir. Bu isim William Golding’in romanı Sinekler’in Tanrısı’nda yer alan hayali dağ kalesinin adıdır.

Sonuç? Abrams, bu hayali kasabada geçen yeni bir Hulu Original serisi olacağını duyurdu. Bu antolojide, King’in hikayelerindeki temalar ve karakterler bu kasabada bir araya geliyor. Her sezon farklı karakterleri ve hikayeyi ele alacak bu arada önceki sezonlardaki spesifik karakterlere ve temalara da değinecek.

Bu dizinin yazarı ve yapımcısı Sam Shaw (“Manhattan”) olacak. Dusty Thomason da bu projeye katılacak. Acaba Goosebumps’da yazar R.L. Stine’ı Jack Black’in canlandırdığı gibi Stephen King’i de bir aktör canlandırır mı? Bana biraz John Carpenter’ın In The Mouth of Madness’ını anımsattı.

Cujo”, “The Dark Half” ve “Needful ThingsCastle Rock’ta geçiyordu; “Creepshow”, “The Stand”, “Sleepwalkers”, “Gerald’s Game” ve hatta “It” de kasabanın adı geçiyordu. Stephen King’in “11/22/63” isimli romanından aynı isimle mini dizi yapılan, başrolü James Franco’nun oynadığı Hulu’nun muhteşem yapımından sonra eminim bu proje de harika olacaktır.

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Gülşah Yeğenoğlu

Tüm Yazıları
6 Nisan 1978’de dünyaya geldi. Doğma büyüme İzmirlidir. Aydın Adnan Menderes Veteriner Fakültesi mezunudur. Hatırladığı kadarıyla korku filmleriyle ilk tanışıklığı ilkokul çağlarında sinemada izlediği Terminator filmi ile gerçekleşmiştir. Ancak aktif olarak ciddi bir birikim elde edeceği zamanlar orta okul çağlarıdır. Dean R. Koontz’un Kara Büyü isimli kitabıyla başlayan ve çok geniş bir Stephen King + Dean Koontz kitaplığı ile sona eren uzun soluklu ve tek yönlü okuma macerasının yanında İzmir’de evinin hemen dibindeki açık hava sinemasının yardımıyla korku filmlerine adeta doymuştur. Korkucu'ya tesadüfen internette rastlayan, Gülşah’ın korku dünyasıyla bağı tazelenmiştir. İşinden ve “Guççük Leprekon’um ya da Donlu Demon’um” diyerek sevdiği 2 yaşındaki oğlundan arta kalan vakitlerinde müdavimi olduğu siteye yazı ve çevirilerle katkıda bulunmaktadır.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.