Bazı pencereler asla açılmamalı... Secret Window (2004)

Smashedkiller ve Geceyarısı Öyküleri

X-Korku

YasinKarakaya

01 Temmuz 2014

1 Adet Yorum

1

smashed1

Ölümün En Zarif Yolu

Oturma odasındayım, elimde eski aile fotoğrafları var ve bana hiç olmadıkları kadar yabancı geliyorlar. Başımın üstündeki lamba bir ileri bir geri sallanıyor.

Ellerim de en az onun kadar hareketli. Karşımda duran televizyon hiç durmadan cızırdıyor ve daha önce hiç bu kadar çirkin görünmemişti gözüme. Fotoğraf albümünü önümdeki cam sehpanın üzerinde ateşe verip banyoya gidiyorum. Önce küveti dolduruyor daha sonra aynada çıplak bedenimi inceliyorum.

Oldukça güzel ama yine de bomboş görünüyorum. Benzer fiziki özelliklerimiz sayesinde öylesine berbat hissediyorum ki kendimi bir vuruşta kırmak istiyorum yakınımdaki tüm aynaları. Ellerimi kesip sana göndermeyi arzuladığım gecelerde de tekrarlıyordum bunu.

Sürekli devam eden ateşli nöbetlerimin sonucu olarak beni bir çöp konteynırında becermeni istiyordum. Sana teslim olmayı istiyorum, delicesine istiyorum. Kendime yaklaşık bir aydır zarar vermediğim ve bu arayı hemen kapatmam gerektiğini düşünüyor, önce küvete uzanıyor ardından kalkıp bir kadeh şarap döküyorum.

Önümde yanan mumlar en az senin kadar talepkar görünüyor. Mutfağa gitmem gerektiğini fark edip çıkıyorum banyodan. Yaktığım fotoğraf albümünün yere düştüğünü ve halıları sonra da koltukları tutuşturduğunu görüyorum. İşte o an hayatımın en zor kararını vermek zorunda kalıyorum.

Gidip küvette boğulmayı mı yoksa oturma odasında kalıp yanmayı mı tercih edeceğimi bilemiyorum. Ölümün en zarif yolu hangisi diye sorduğumda boğulmak demiştin, ama yanmak kadar zevk veriyor olmasa gerek.

Banyo Cinayeti Sahnesismashed2

Banyo, sararmış porselen zemini ve duvarlara sıçramış kanıyla bir cinayet sahnesini anımsatıyor.

Kız kardeşim gece yarısından önce yaklaşık üç kere beni aradı. Telefonu hiç açmadım. Çünkü arkadaşımın odasında yatakta uzanıyor, komik şeyler peşindeydim.

Güvenli bir şekilde düşemeyecek kadar uçmuş, yeteri kadar risk alacak kadar da sarhoştum üstelik.

Banyo, her yere sıçrayan kanlar sayesinde bu sabah bir cinayet sahnesinin ta kendisi. Kaslara ve organlara yeteri kadar oksijen gitmesini sağlamaya çalışıyorum. Kalın bir bezle kardeşimin kesik boynuna baskı uyguluyorum. Şimdi zemin yavaş yavaş pas rengini alıyor.

 

Bugün Bir Adam Öldürdümsmashed3

Bugün bir adam öldürdüm.

Yol boyunca onu izliyordum, takındığı yüz ifadesi bomboştu ya da ölmeden önce gerçekten de mutluydu, bilemiyorum.

Onu öldürdüm, cildi korkudan morardı önce elimdeki jointi üzerinde söndürmüştüm çünkü. Kemiklerini görebilmem için onu öldürmek zorunda kalmam ne kadar da trajikomik bir durumdu. Dizleri öylesine titriyordu ki onu oturttuğum masa en az sahip olduğum vibratör kadar titreşim yayıyordu.

Ve sonra, tanrısız herif onu bağladığım iplerden kurtuldu ve evi gezmeye başladı. Sürekli şu an bir trenin önüne atlamayı yeğleyeceğini sayıklayıp duruyordu.

Küçücük okyanusların genişliğindeki sokak çatlaklarının içerisine gizlenmeyi arzuladığını söylemeden önce duraksamıştı bile. Üzerine atıldım, tıpkı tanrının çocuğu benmişim gibi, onu alt etmeyi başarmıştım.

Eve döndükten sonra ellerimi temizlemeye başlamıştım, bu sırada kılıç ve zırh sesleriyle konuşmaya başladı tanrı benimle.

Sesinin musluktan geldiğini fark etmem çok geç olmadı. Duyabildiğim tek şey tanrının atlısının bindiği atın muhteşem ayak sesleriydi. Daha sonra,bir bıçak ve bir çatalı yıkamaya başladım.

Hazırladığım ve pişirdiğim sosisi yedim önce. Deri, eklem, kemik ve yağla beraber pişirdiğim sosisi. Ağzımın etrafı pislenecek kadar doyduğum zaman durabildim ancak.

Kendime gelebilmek için bakındım etrafıma birkaç kez. Unutulmuş sesler eşliğinde kıyı şeridi boyunca yürüdüğümü fark ettim sonra, hiç yaşlanmayan ve beni hiç terk etmeyen sesler eşliğinde.

Ve son birkaç saattir yaptığım tek şey buymuş oysa.

 

Tapılası Morluklarsmashed4

Küvete uzandığımda fark ediyorum hep diz kapaklarımdaki morlukları. Yine de vazgeçmiyorum onlardan çünkü bir yıl önce söylemiştin birkaç morluk için diz kapaklarımdan vazgeçmemem gerektiğini.

Buz dolu küvet ve hemen yanımdaki bodur sehpada duran ucuz şarap. Zihnimdeki mükemmele yakın ama birkaç şey eksik. Küvete uzandığımı sana söylediğim zamanlar boğulmamdan korktuğunu çünkü kendimi her seferinde denizin ortasında mahsur kalmış gibi hissettiğimi söylüyorsun. İnanıyorum tabii, beynimde düzüşen köpekleri ancak bu şekilde kovabildiğime de öyle.

Parmaklarım hala nikotin kokuyor ve banyonun duvarlarının rengini algılamakta güçlük çekiyorum. Sonra küvete ikimizin de birlikte sığabileceğini düşünüyorum. O sıralar üzülüyorum en çok.

Farklı küvetlerde, farklı sular altında kalıyoruz ve bu canımı son derece sıkıyor. Birlikte soyabileceğimiz onca benzin istasyonu varken başka gecelerde başka insanların bedenlerini soyuyoruz. Sence de oldukça can sıkıcı değil mi? Penisinin ne kadar büyük olduğunun bir önemi yok eğer kusmak istiyorsam her şekilde kusacağım ayakkabılarına. Sen sadece dövmelerin eskimeden önce gel yatak odama.

Çünkü ceketini odamın kapısının arkasına astığında ikimiz de daha önce hiç olmadığımız kadar güvende olacağız. Bunu biliyorsun. Ve geldiğinde, dizlerimdeki morlukları saklamak zorunda kalmayacağım çünkü sen, kalçalarıma çok daha güzel morluklar bırakacaksın.

twitter.com/smashedkiller

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

Yorumlar (1 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.