İnanmadığın şeyler seni öldürebilir Urban Legend (1998)

Sideshow, Threezero ve Mezco’dan Pinhead Figürleri

Korku Koleksiyon

YasinKarakaya

28 Şubat 2017

0 Adet Yorum

0

Modern korku sinemasının meşhur kötülerinden Pinhead koleksiyonerlerin her zaman ilgisini çeken bir karakter. Karakterin popülerliğinden yararlanmak isteyen koleksiyon firmaları da neredeyse her yıl yeni bir Pinhead figürüyle karşımıza çıkıyor. Bu yıl üç ayrı firma üretmiş oldukları Pinhead figürleriyle korkuseverlerin aklını çelmeye hazır. Sideshow koleksiyon ilk Hellraiser filmindeki Pinhead karakterini baz alarak ürettiği 1:4 ölçeğindeki premium format heykelle oldukça iddialı. Threezero koleksiyon ‘Sixty Scale‘ figürlerine dahil ettiği Pinhead figürüyle bir adım geride fakat oldukça iyi bir iş çıkarmış. Figür 1:6 ölçeğinde ve ‘Hellraiser 3: Hell On Earth‘ filminden geliyor. Son olarak Mezco Toyz 12 inch (30 cm) lik bir Pinhead figürüyle bir nebze arkada kalsa da yine de ‘Hellraiser 3: Hell On Earth‘ Pinhead figürüyle koleksiyonlarına iyi bir ekleme yapıyor. Şimdi bu üç figürü detaylı inceleyip karşılaştıralım.

“Shall we begin?”

Sideshow Pinhead fotoğraf galerisi için resmin üzerine tıklayınız.

1.figürümüz Sideshow koleksiyonun ‘Horror Premium Format’ koleksiyonundan geliyor. Doug Bradley‘in kült korku ikonu olarak gösterdiği unutulmaz performansı yakalayan Sideshow sanatçıları, Cenobitlerin sadist liderini nefes kesen bir gerçekçilikle karşımıza çıkardılar . Firmanın bu yıl içerisinde korku sinemasının 3 büyük karakteri Jason, Freddy ve Leatherface‘den önce piyasaya sürdüğü Pinhead 1:4 ölçeğinde gerçekten görkemli bir heykel. Boya işçiliği muazzam olan figürün kafası gerçek pinlerle sabitlenmiş. Belden aşağı doğru genişleyen kıyafet gerçek deri kumaştan imal edilmiş. Heykelin en güzel yerlerinden biri de puzzle bulmaca kutusu şeklinde tasarlanmış base kısmı. Yüzündeki soğuk, alaycı ifadesi, Lemarchand bulmaca kutusu ve siyah kostümüne asılı işkence aletleri ile Pinhead, ruhunuzu parçalara ayırmak için bekliyor.

threezeropinhead

Threezero Pinhead fotoğraf galerisi için resmin üzerine tıklayınız.

2.figürümüz Threezero koleksiyonun Sideshow ile birlikte ürettiği ‘Sixty Scale’ Pinhead. Figür Hellraiser 3: Hell On Earth filminden geliyor. Son derece gerçekçi yapılmış olan figür 30 cm (12 inch) boyunda. Alternatifli değiştirilebilen eller, gerçek metal pimler ve kancalar ile Lemarch kutusu (Lament Konfigürasyonu) figür ile birlikte gelen aksesuarlar. Cenobite liderinin çarpıcı siyah kostümünün nefis ürpertici gerçekçiliği, kanlı işkence aletleri ve piercing’lerle tamamlandı. Unutmayın, “Cehennemde başlayan şey, Dünya’da sona erecek!”

Mezco Pinhead fotoğraf galerisi için resmin üzerine tıklayınız.

3. figürümüz Mezco Toyz’dan Hellraiser 3: Hell On Earth filminden gelen Pinhead. Yumuşak vinyl malzemeden üretilen figür 7 ayrı eklem yerinden hareket ettirilebiliyor. Ancak bu yeterli derecede pozlanabilme imkanı vermiyor. Özellikle kafa kısmının sabit olması figürün eksi hanesine yazılabilir. Figürün boya işçiliği son derece güzel yapılmış. Alternatif değiştirilebilen eller, puzzle kutusu ve çeşitli bıçaklar mevcut. Kafaya saplanmış pimler biraz kalın fakat gayet sağlam. Figürün yüz hatları Doug Bradley ve Pinhead ile çok iyi örtüşüyor. Figür 12 inch (30 cm) boyunda son derece fiyakalı bir saklama kutusuna sahip.

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

YORUM YAZ