Gerçeklerin sizi çıkaracağı yolculuğa hazırlık yapamazsınız. 8 MM (1999)

Revenge of Imhotep

Korku Genel

Korku Koleksiyon

YasinKarakaya

18 Mart 2009

4 Adet Yorum

4

Korkusitesi’ne özgü diorama çalışmalarından birini daha tanıtıyoruz. 1999 yılında ilki çekilen modern ‘Mummy’ serisinden esinlenerek tasarladığımız diorama 7 inch (18 cm) ölçeğindeki figürlerle yapılmıştır. Konsept olarak ‘The Mummy Returns’ filmi esas alınmıştır.

Dioramada 1 adet Mummy Imhotep figürü, 1 adet tutsak kadın figürü, 1 adet jungle monster figürü ve 1 adet muhafız mumya figürü kullanılmıştır. Ortama uygun olarak filmde de görülen et yiyen böcekler kumun içinden çıkar vaziyette kullanılmıştır. Piramit içinin loşluğunu sağlamak adına mavi bir ışık konulmuş ve ortamın korkutuculuğu artırılmaya çalışılmıştır.Nöbet bekleyen muhafız mumya, saldırı hazırlığındaki jungle monster, korkunç görüntüsüyle Imhotep ve kayalarla kumların arasından fırlayan böcekler tutsak kadının korkulu rüyası olmuş durumda!..

Sitemizdeki diğer dioramalara buradan göz atın..

Diorama yapım Yasin Karakaya ve Yılmaz Topçuoğlu

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

Yorumlar (4 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.