Buradan tek bir çıkış yolu var... ve ben o yoldan geliyorum! SIMON SAYS (2006)

Ölümün Gizli Kâbusu

Korku Hikayeleri

YasinKarakaya

18 Nisan 2011

3 Adet Yorum

3

nesebinark1-1

Ciğerlerine dolan küflü hava genzini kavuruyor, öğürerek çıkardığın iniltide boğuluyorsun. Doğrulamıyorsun, kafan şiddetle bir yere çarpıyor. Hatırlıyorsun! Sen öldün!

Tabuta soktular seni, yerin altı metre altına indirdiler, üzerine kürek dolusu toprak attılar. Ölmediğini haykırdın, sesini kimse duymadı, en kıymetlilerindi seni toprağa verenler!

Karanlık! Tabutun kapağını yumrukluyorsun. Çığlıkların kesik kesik çıkıyor, içine içine bağırıyorsun. Korkudan inliyorsun. Bu mezardan çıkmak zorundasın.

Onca insan ağlıyordu, teselliye çalışıyordun. Ölmediğini, üzülmemelerini haykırıyordun. Dokunmaya, sarılmaya çalışıyordun, olmuyordu.

Sesler duyuyorsun, ayaklarının dibinde çatırtılar var! Bir güç ayaklarını bağlıyor, kıpırdatamıyorsun. Tırnaklarının dibinden söküldüğünü hissediyorsun, acıyor, bağıramıyorsun. Göğsüne çullanmış ağırlık seni kıpırdatmıyor, taş gibi ağır, buz gibi soğuk bir “şey” ağzına bastırıyor, yüzüne başka bir “şey” yaklaşıyor. Suratın buz kesiyor, gözlerin ateş doluyor. Bir çift alev almış göz, sana bakıyor. Kendini hissetmiyorsun, teslimsin!

nesebinark1-2

Kolay olmadı bedeninden çıkışın; eklemlerinden, damarlarından, sinirlerinden kıl diplerine kadar bütün vücudundan, çekilerek koparıldı ruhun! Boş bir kabuk gibi vücudundan sıyrıldın!

Sana gül bahçesi vaad edilmiş gibi ölüme bıraktın kendini, acıların dindi, sorumlulukların bitti. Bir an geri dönmeyi istedin, baş ucundaki kıymetlinin çığlığıyla, yapamadın! Bedeninden -tekrar kullanmayacağını düşündüğün için – kullanıp eskittiğin bir elbise gibi vazgeçtin.

Bu hesapta yoktu, yeniden, yine bedeninin içindesin ve çektiğin acılar korkunç!
Üzerindeki toprak yaşama dönüşüne engel! Tabutun parçalanmakta olan zemini, seni bilinmeyene bırakmaya hazır! Çok dar bu tabut ama karanlıkta parlayan onca gözün sahibi nasıl sığıyor? Bu iniltiler, uğultular, zaman zaman yükselen çığlıklar, tiz ve boğuk fısıltılar nereden geliyor? Kulakların tırmalanıyor. Uzandığın tahta, gürültüyle çatırdıyor ve aniden hızla düşüyorsun.

Rüyalarında görürdün, kan ter içinde uyanırdın. Yüksek yerlere çıkamaz düşmekten korkardın.

Yaşadıkça düşmedin, öldün, önü alınamaz bir süratle düşüyorsun, korkuyor musun?

“Harikalar Diyarına” düşüş değil bu sen de “Alice” değilsin. Düşmekte olduğun çukurun dibini göremiyor olman yeterince korkutucu ama bu düşüşün hiç bitmeyecek gibi gelmesi ise tam bir karabasan!

nesebinark1-3

Yuvarlanarak düşüyorsun, iç organların dışarı fırlıyor, paramparça oluyor, dağılıyor. Düşerken iskeletin uzuyor, çene kemiklerin birbirinden ayrılıyor, dişlerin sökülerek boşluğa dökülüyor. Bacak kemiklerin leğen kemiğinden çatırdayarak ayrılıyor, kaslar, bağlar, sinirler ucunda sallanıyor. Derin, istakozunki kadar kızarıyor, kavrularak sıyrılıyor. Soyuluyorsun, pul pul dökülüyor, eriyorsun!

Sıcak!
Soğuk!
Taş kesiyorsun…

Çaka çaka, kanırta kanırta oyuluyorsun, her bir darbeyi hissediyorsun.
Keşke ölsem diyorsun!
Öldün! Sen zaten ölüsün!
Çok istiyorsan, dirilip dirilip tekrar ölürsün!

Ruhuna çiviler çakılıyor, bu kez “ölümden kurtulsam” diyorsun.

Gerçeği bilmiyorsun!
Kimse bilmiyor!

Gerçek!..

Korkucu.com için yazan Neşe (Nessa) Binark

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

Yorumlar (3 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.