Önce sahiplenecek, sonra yok edecek! Çünkü ölümü tekerleklerinde taşıyor. Christine (1983)

Movies In Concert: Aliens Live – Zorlu PSM

Haberler

MuratÖzkan

25 Kasım 2016

0 Adet Yorum

0

aliens-zorlu

Ünlü yönetmen Ridley Scott’ın yönetmenliğini üstlendiği kült bilim kurgu filmi Alien’ın 1986 yılında bir başka ünlü yönetmen James Cameron tarafından çekilen devam filmi Aliens, dev bir orkestra eşliğinde icra edilecek unutulmaz müzikleri ile 22-23 Nisan 2017’de Zorlu PSM sahnesinde olacak.

Sigourney Weaver’ın canlandırdığı ünlü Ellen Ripley karakterini bizlerle bir kez daha buluştururken Michael Biehn ve Bill Paxton gibi oyuncuları da kadrosunda bulunduran Aliens, 180 milyon dolarlık gişe başarısına paralel olarak iki Oscar kazandı. Film, aynı zamanda James Horner tarafından bestelenen müzikleri ile En İyi Film Müziği dalında Oscar’a aday olmayı başardı. Dünyaca ünlü Abbey Road Stüdyoları’nda Londra Senfoni Orkestrası’yla birlikte sadece 4 günde kaydedilen Aliens’ın müzikleri, filmin 30. yıl dönümüne paralel olarak düzenlenen etkinlikler kapsamında, Ludwig Wicki şefliğindeki Kraliyet Filarmoni Orkestrası tarafından Londra’daki Royal Albert Hall’da icra edilecek. Bu etkinliğin hemen ardından Aliens’ın James Horner imzalı unutulmaz müziklerini iki gün üst üste Zorlu PSM sahnesinde dinleyebilme şansını yakalayacaksınız. Bu dev konser, filmden sahneler eşliğinde gerçekleşerek, hem işitsel hem de görsel anlamda benzersiz bir deneyim sunacak.

Sinema tarihinin en önemli yapımları arasında yer alan Aliens’ın unutulmaz müziklerini canlı dinleme fırsatını, 22-23 Nisan 2017 tarihlerinde Zorlu PSM’de yakalayacaksınız!

http://www.zorlupsm.com/

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Murat Özkan

Tüm Yazıları
Korku ile 7 yaşında yanlışlıkla seyrettiği Cannibal Holocaust ve Evil Dead filmleri ile tanışan Murat Özkan 1982 yılında İstanbul’da doğdu. O yaşından beri iflah olmaz bir korku fanatiği olan Murat Özkan, resime ve çizime olan düşkünlüğünü her korku ile birleştirmesinde “psikolojisi bozuk çocuk” muamelesi gördü ama yılmadı. Bu alanda bir çok başarısız site açma girişiminde bulundu. Başarısız oldu çünkü o zamanlarda bu işe her elini attığında “Korku”yu bir öcü ve yasak gibi gören zihniyetle karşılaştı. Yine yılmadı! Bir gün, kendisi gibi çocukluğunda psikopat muamelesi görmüş Yasin Karakaya ile tanıştı ve Korkucu.com sitesinin temelleri o anda atıldı.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.