Kumlar havalanacak. Gökyüzü yarılacak. Güç serbest Kalacak... The Mummy (1999)

McFarlane Koleksiyon: Jaws Diorama

Korku Genel

Korku Koleksiyon

YasinKarakaya

14 Nisan 2009

0 Adet Yorum

0

Ürün Adı : Movie Maniacs Seri 4 – Jaws Diorama
Üretici Firma : McFarlane Koleksiyon
Referans Film : Jaws
Ölçek : 6 inch

Bu günü Jaws günü ilan ettik.. Film incelemesinden sonra birde figürünü incelemeye karar verdik ve Jaws ile ilgili yapılan en güzel figür/diorama olan, McFarlane koleksiyon yapımı Jaws dioramasını ele aldık.

McFarlane firmasının 2001 yılında ürettiği ‘Movie Maniacs Series 4’ koleksiyonu içinde bulunan diorama 6 inch (15cm) boyunda (köpekbalığı için). Diorama, Jaws filminin en can alıcı sahnesi olan final sahnesi referans alınarak üretilmiş. Son sahnede bildiğiniz gibi Brody ve ekibinin içinde bulunduğu Orca teknesi Jaws tarafından saldıya uğruyordu.

Çok detaylı ayrıntılara ve ince bir boyama işçiliğine sahip olan diorama üretimden kalkmış durumda ve ancak Ebay gibi açık arttırma sitelerinde bulunabiliyor..

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.