Ölüm kasabanıza geldi Şerif! Sam Loomis - Halloween (1978)

Massacre 2

Videodream Project

MuratÖzkan

06 Nisan 2009

14 Adet Yorum

14

Videodream kısa bir sürenin ardından ikinci çalışması ile tekrar bizlerle. Kendi çektiği ve oluşturduğu fotoğraflar ve görüntülerle hazırlamış olduğu slide show video çalışmasının adı ise Massacre 2. Videoda çalan müzikler ise Steve Jablonsky imzalı, 2006 yapımı “The Beginning” filminin soundtrack albümünden “Officer Hoyt” ve “Dean’s Death” isimli parçalar. Üçüncü çalışması için şimdiden kolları sıvayan Videodream Project’e teşekkürlerimizi sunuyor ve son çalışmasını sizlerle paylaşıyoruz.

 

 

Bu görüntüleri hazırlarken zamanında beni derinden etkileyen Texas Chainsaw Massacre 2’yi hatırladım ve bir kaç cümle ile içimden geçenleri sizlerle paylaşmak istedim.

Boş bir Teksas yolunda “Chainsaw” adlı bir parça ile açılıyordu kareler. 1974 yılında şişirilmiş 16 mm filme kaydedilen, ürkünçlüğünü de galiba bu garip, yarı belgesel havasından alan ve ilk çevrimini anımsatan Massacre 2, Leather Face’in ve Ed Gein’in hastalık dolu beyinlerini de beraberinde getiriyordu.

Dennis Hopper’a ya da motorlu testerelere inanıyorsanız ( ben inaniyorum) Film tam size göre. Bava, Fulci ve Lewis’in unutulmaya başlanan Gore filmlerine özlem duyanlar için “MASSACRE 2” gerçek bir kan ve terör gösterisi. Motorlu testerelerin tanrılığını üstlendiği ölümcül bir evren. Hooper’ın testereleri denediği sahne için ayrı bir sayfa açmalı…

VideoDream Project

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Murat Özkan

Tüm Yazıları
Korku ile 7 yaşında yanlışlıkla seyrettiği Cannibal Holocaust ve Evil Dead filmleri ile tanışan Murat Özkan 1982 yılında İstanbul’da doğdu. O yaşından beri iflah olmaz bir korku fanatiği olan Murat Özkan, resime ve çizime olan düşkünlüğünü her korku ile birleştirmesinde “psikolojisi bozuk çocuk” muamelesi gördü ama yılmadı. Bu alanda bir çok başarısız site açma girişiminde bulundu. Başarısız oldu çünkü o zamanlarda bu işe her elini attığında “Korku”yu bir öcü ve yasak gibi gören zihniyetle karşılaştı. Yine yılmadı! Bir gün, kendisi gibi çocukluğunda psikopat muamelesi görmüş Yasin Karakaya ile tanıştı ve Korkucu.com sitesinin temelleri o anda atıldı.

Yorumlar (14 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.