Eskiden iyilikle aldığımı, sonsuza dek intikam ile alacağım! Tooth Fairy - Darkness Falls (2003)

Lost vs Jason Voorhees

Korku Genel

Korku Koleksiyon

YasinKarakaya

12 Mayıs 2009

8 Adet Yorum

8

Jason’ın dünya üzerinde ulaşamayacağı bir nokta var mıdır sizce? Bence yoktur zira tüm 13.Cuma serisinde bunu fazlasıyla ispatlamıştı Jason.. Manhattan’dan uzayın derinliklerine varıncaya kadar vahşet saçmadığı yer bırakmamıştı!. Madem öyle o halde Jason birde Lost adasını ziyaret etsin istedim!.

Bu kurmaca dioramada Jason’ı, Lost eşrafından Mr.Eko ile Kate’in arkasından sinsice yaklaşırken görüyoruz. İkili ise oraya nereden geldiği belli olmayan Pamela Voorhees’in mezarlığını kontrol etmekle meşguller:)

18 cm ölçeğindeki figürlerle yapılan dioramada, McFarlane firmasının Lost serisine ait iki figürü Mr.Eko ile Kate ve Mezcotoyz koleksiyondan bir adet Jason Voorhees (Friday the 13th Part IV: The Final Chapter) figürleri kullanılmıştır. Ayrıca orman efekti için ağaç, yeşillik ve arkaplan resmi ile Pamela Voorhees’in mezarlığını simgeleyen bir mezar taşı konulmuştur. Bu nasıl olur demeyin. Söz konusu Jason ise olmayacak şey yoktur unutmayın:)

Sitemizdeki diğer dioramalara buradan göz atın..

Diorama yapım Devilboy / Yasin Karakaya

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

Yorumlar (8 Yorum)

YORUM YAZ