İnsanlar hayaletlere neden inanır? Eğlence için mi? Hayır! Ölümden sonra bir şeyler olduğu ihtimali için.1408 (2007)

Leatherface Massacre

Korku Genel

Korku Koleksiyon

YasinKarakaya

23 Ocak 2009

5 Adet Yorum

5

1973’te Amerikan Tarihi’nin en korkutucu ve tüyler ürpertici olaylarından biri yaşanır. Beş genç arkadaş Texas’ın terkedilmiş, küçük bir şehrinde ortadan kaybolurlar. Onlardan hiç haber alınamaz…

Bir konsere giden beş hippivari genç Teksas’ın içlerine doğru ilerleyen garip bir otostopçu kızı arabalarına alırlar ve aldıkları kız arabanın içinde kendini vurur. Gençler bu şokla çevre evlerden yardım istemeye çalışırlar. Ama esrarengiz bir evin kapısını çalmaları onları daha dramatik bir sona sürükleyecektir. Bu evde yaşayanlar psikopat bir ailedir ve bu gençler birden hayatları için mücadele etmeleri gerektiğini fark ederler. Leatherface (Deri Surat) olarak bilinen testereli caniden kaçmak düşündükleri kadar kolay olmayacaktır.

Sizlere tanıtacağım bu diorama, Teksas Kasabı filminin 2003’de yeniden çevrilen bölümünden geliyor. Köhne ve iğrenç evlerinin buzhanesinde genç bir kızı kıstıran Leatherface, elindeki testereyi sallayarak kurbanının peşinden gelmektedir. Ona yardımcı olan ise Leatherface’in bacakları olmayan tekerlekli sandalyeye mahkum babasıdır. Genç kız ise panik içinde bu sadist ailenin dehşetinden kendini kurtarmaya çalışmaktadır.

Dioramada, 7 inch (18 cm) ölçeğinde bir Leatherface figürü, tekerlekli sandelyesinde elindeki bastonla genç kıza doğru yönelen bir baba figürü, bu manyak ailenin elinden kaçmaya çabalayan bir genç kız figürü, Leatherface’in daha önceki kurbanlarından birinin askıya asılmış çürümüş cesedi ve mezbahayı andıran ortama uygun askıya asılmış büyük bir et parçası bulunuyor. Dioramaya konulan kırmızı loş ışık ise ortamın dehşetini biraz daha artırıyor. Resimlere tıklayarak dioramanın ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.

Sitemizdeki diğer dioramalara buradan göz atın..

Diorama yapım Devilboy / Yasin Karakaya 

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

Yorumlar (5 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.