Bazı pencereler asla açılmamalı... Secret Window (2004)

La venganza del sexo

X-Korku

AnılKoç

14 Ekim 2011

3 Adet Yorum

3

The Curious Dr. Humpp
Yönetmen: Emilio Vieyra
Senaryo: Emilio Vieyra
Imdb Puanı: 4.6/10
Yapım: 1969, Arjantin, 87 Dakika
Oyuncular: Ricardo Bauleo, Gloria Prat, Aldo Barbero, Susana Beltrán, Justin Martin

Bir çok seksüel temalı korku filmi izledim ancak Arjantin yapımı olan La Venganza del sexo/The Curious Dr. Humpp (1969) gibi bir filmin nadir bulunacağına eminim. Buenos Aires’lı yönetmen Emilio Vieyra Arjantin sinemasına bir çok seks ve korku filmi armağan etmiş bir isim. Filmlerinin tamamında erotizm ve soft-core seks sahnelerine yer veren yönetmen bu filmde ise tamamen cinselliğe odaklanmış.

Filmin baş rollerinde Ricardo Bauleo, Gloria Prat, Aldo Barbero ve Susana Beltrán yer almış. Bu oyuncuları yönetmenin diğer filmlerinde de görmek mümkün. 1967 yılında filme alınan yapım ancak 1969’da izleyenlerle buluşabilmiş. İşin en tuhaf yanı ise ilk olarak Uruguay’da yayınlanan film daha sonra ABD’de ve en son olarak 1971’de Arjantin de yayınlanmış. Bunun en büyük nedeni o dönem ki politik karışıklıklar olsa gerek.

La Venganza del sexo/The Curious Dr. Humpp, gerçekten tuhaf, şaşırtıcı ve şehvet dolu bir film. 87 dakika süreli yapımda sayısız sevişme sahnesi izleyebilirsiniz. O dönem ki erotik filmlerden aşağı kalır bir yanı yok. Çekim tekniği olarak seks filmlerinde olması gereken her şey var. Çeşitli kadın organlarına zoom ve tuhaf açılardan röntgenci misali çekimler ile türünün tüm gereksinimlerini yerine getiriyor.

Filmin konusuna gelince; Buenos Aires’de garip olaylar zinciri gerçekleşmektedir. Robot canavarlar insanları kaçırmaktadır. Tüm kaçırdıkları rehinelerin ortak özellikleri ise sekse olan düşkünlükleridir. Polis 10 günde gerçekleşen bu 10 kaçırma olayında tüm ipuçlarının çılgın bilim adamı Dr.Humpp’u işaret ettiğinin farkına varır. Bu esrar perdesini çözmek ise genç dedektif George’a düşer.

Rehin ve rehinelerin hepsini çiftler olarak kendi özel arazisinde ki odalar da tutan Dr.Hempp, en özel olan dansçı kızın eşini hala bulamamıştır. Keşfettiği özel serumla insanları post-orgasmic bedenler haline getirerek araştırmalar yapmaktadır ve amacı sekse hakim olmaktır. Böylece dünyanın da hakimi olacaktır. Bu yaptığı deneyler esnasında, lezbiyen, solo ve orgy gibi çeşitli şehvet dolu sahneler izlemekteyiz.

Sex dominates the world! And now, I dominate sex!

İpuçlarının peşinden giderek Dr.Humpp’un malikanesine ulaşan dedektif George, içeri sızmakta gecikmez ancak süper robot köleler genç adamı anında yakalarlar. Dr.Humpp sonunda istediği güç ve kuvvette bir denek bulmuştur ve Rachel adında ki dansçı kızın eşi olarak dedektifi aynı odaya koyar. Ancak George ilk ilişkisini doktorun seksi asistanı Enfermera ile yaşar. Dr.Humpp’a aşık olan Enfermera tutkusunun ve şehvetinin karşılığını alamamaktadır.

George deneyler de kobay olarak kullanılsa da içerideki gizem ve sırrı çözmektedir. Rachel ile olan test anı kesinlikle görülmeye değer. Çift ayrı yataklara bağlı bir biçimde beyin dalgalarıyla sevişirler. Deneyin başarılı olduğunu gören Dr.Humpp ise artık ölümsüzlüğün kapısını aralamıştır!

Filmde ki laboratuvar ortamı Ed Wood‘un laboratuvarlarından pek farklı değil. The Brain That Wouldn’t Die (1962) filmini anımsatan bir sahnede bir tüpün içinde ki deli beyni görülmeye değer. Filmin sonu ise Bride of Monster (1955)‘a bir saygı duruşu niteliğinde.

Tam bir B-film olan La Venganza del sexo/The Curious Dr. Humpp kesinlikle cadılar bayramına uygun bir yetişkin filmi.

Korkusitesi için yazan Lord Magius

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Anıl Koç

Tüm Yazıları
1987 yılında unutulmuş bir sahil kasabasında dünyaya gelen Anıl Koç, bir çok korku tutkunu gibi anne sütünden kesilir kesilmez V.H.S’den korku sinemasının eğlenceli dünyasına dalmıştır. 2006 ve 2007 yıllarında Morbidzine.com adlı web sitesinde “Magius” adı altında yeraltı müzik hakkında yazılar yazdı. 2008 yılında Hariboextremeculture.blogspot.com.tr adresini kurarak korku sineması üzerine analiz ve fikir yazıları üretmeye başladı. 2012 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi, Sanat Tasarım Fakültesinde, Sanat Yönetimi eğitimine başladı. 2014 yılında radiorgazm.net adlı internet radyosunda Deli Lordun Günlükleri adlı radyo yayınıyla korku sineması ve extreme müziği bir arada sundu. Halen Hariboextremeculture adresinde de “Lord Magius” adıyla sinema yazarlığına devam etmektedir.

Yorumlar (3 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.