Kibir benim en gözde günahımdır. John Milton - The Devil’s Advocate

Korku Filmlerinin En ‘Gıcık’ 5 Karakteri

Korku Listeleri

GülşahYeğenoğlu

11 Haziran 2011

7 Adet Yorum

7

Her korku filmi bizlere istediğimiz kalibrede karakterler veremeyebiliyor. Bazen iyi bir film de dahi ekranda görür görmez sinirlerimizi oynatan karakterlerle karşılaşabiliriz. Youtube’de videolarını ilgiyle takip ettiğimiz The Springwood Slasher en rahatsız edici beş korku filmi karakterini seçmiş ve videolarını hazırlamış. İlginizi çekebileceğini düşünerek biz de bu listeyi sitemize taşıdık. Siz de gördüğünüzde sinirlerinizi bozan karakterleri bizimle paylaşın..

5. Evil Ed (Fright Night)

Evet, Evil Ed bir şekilde hayran kitlesine sahip olsa da pek çokları kendisini sinir bozucu bir karakter olarak görmektedir. Tom Holland’ın Fright Night’ındaki “Evil” Ed Thompson (Stephen Geoffreys canlandırıyor), en üst düzeydeki performansı ve sinirlerinizi anında hoplatan sesi ve gülüşüyle izlemesi ve dinlemesi çok zor olan bir karakterdir.

4. Franklin Hardesty (The Texas Chainsaw Massacre)

1974 yılı yapımı ‘The Texas Chainsaw Massacre’ bizi yeni bir korku düzeyiyle tanıştırırken buradaki Franklin Hardesty (Paul A. Partain) karakteri de yeni bir sinir bozuculuk düzeyini tanıştırdı. Vızıltılı sesi ve çocuksu tavırları yüzünden seyirci sabırsızlıkla Leatherface’in testeresiyle ortaya çıkmasını bekledi. Yani Texas’ta araba sürerken kimin yanınızda oturmasını istersiniz, Franklin mi yoksa Nubbins Sawyer mı? Ben deli ve yamyam otostopçuyu tercih ederim şahsen.

3. Kia Waterson (Freddy vs Jason)

A Nightmare on Elm Street. Friday the 13th. Ve Destiny’s Child… Bi Dakka, ne? Ah evet, uzun süreden beri beklenen Freddy vs. Jason sonunda çekilirken birisi Kelly Rowland’a önemli bir rol vermeyi düşünmüş. Ve rol o kadar berbat yazılmış ki, Jason ve Freddy sadece birbirleriyle dövüşmemişler; bir de hiç komik olmayan, irrite edici Kia Waterson karakteriyle de uğraşmak zorunda kalmışlar. Bir de bunda galip gelmeye çalışın bakalım.

2. Leatherface (Texas Chainsaw Massacre: Next Generation)

Hiç bu başlıkta bir video görmediniz değil mi? Leatherface bir çok yüzün adamıdır işte. Sıklıkla ilginç, bir şekilde karanlık ve hain bir karakterdir. Diğer zamanlarda, Kim Henkel’in Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation’ında (The Return of the Texas Chainsaw Massacre olarak da bilinir) Robert Jacks tarafından canlandırılır. Hiç Leatherface’imizi histerik bir kadın gibi çığlık atarken görmek istediniz mi? Eğer istediyseniz…sizin neyiniz var böyle?

1. Freddy Harris (Halloween: Resurrection)

Michael Myers bir çok bela atlattı: vuruldu, araba ezdi, ateşe verildi. Ve ‘Halloween: Resurrection’’da, Busta Rhymes’ın baş rolde oynamasını izlemek zorunda kaldı. Rhymes, son derece rahatsız edici olan Freddy Harris’i canlandırdı. Görünüşe göre ‘The Shape’ bile bu kadar korkunç bir durumu kaldıramadı. Rob Zombie’nin remake’i ile ilgili istediğinizi söyleyebilirsiniz ama en azından Michael’ı başka bir filmde daha bu herifle karşılaşmaktan kurtardı. En azından bu da bir şeydir.

Kaynak: http://www.youtube.com/user/TheSpringwoodSlasher#p/u
Çeviren: Gülşah Baykal Yeğenoğlu

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Gülşah Yeğenoğlu

Tüm Yazıları
6 Nisan 1978’de dünyaya geldi. Doğma büyüme İzmirlidir. Aydın Adnan Menderes Veteriner Fakültesi mezunudur. Hatırladığı kadarıyla korku filmleriyle ilk tanışıklığı ilkokul çağlarında sinemada izlediği Terminator filmi ile gerçekleşmiştir. Ancak aktif olarak ciddi bir birikim elde edeceği zamanlar orta okul çağlarıdır. Dean R. Koontz’un Kara Büyü isimli kitabıyla başlayan ve çok geniş bir Stephen King + Dean Koontz kitaplığı ile sona eren uzun soluklu ve tek yönlü okuma macerasının yanında İzmir’de evinin hemen dibindeki açık hava sinemasının yardımıyla korku filmlerine adeta doymuştur. Korkucu'ya tesadüfen internette rastlayan, Gülşah’ın korku dünyasıyla bağı tazelenmiştir. İşinden ve “Guççük Leprekon’um ya da Donlu Demon’um” diyerek sevdiği 2 yaşındaki oğlundan arta kalan vakitlerinde müdavimi olduğu siteye yazı ve çevirilerle katkıda bulunmaktadır.

Yorumlar (7 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.