Kumlar havalanacak. Gökyüzü yarılacak. Güç serbest Kalacak... The Mummy (1999)

KAYDEDİLMİŞ EN KORKUNÇ BEŞ ELEKTRONİK SES FENOMENİ

Özel Dosya

BurçinYapıcı

26 Nisan 2017

0 Adet Yorum

0

evp-01

Elektronik Ses Fenomeni, yaygın kullanımı ile EVP (Electronic Voice Phenomena) kısaca kayıt altına alınmış hayalet sesler olarak tanımlanabilir. 1970’lerde parapsikolog Konstantis Raudive ile popüler hale gelen EVP günümüzde bir çok paranormal araştırma ekibi tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Bazı araştırmacılar kayıt altına alınan seslerin yakın çevredeki insanlara ait olabileceğini iddia etse de parapsikologlar terkedilmiş bir çok binada hayalet sesler kaydedebilmişlerdir. İşte bugüne kadar kaydedilmiş en korkunç beş EVP vakası.

1- LANETLİ HOTEL

Ocak 2007’de kendilerini Central New York Ghost Hunters olarak adlandıran bir paranormal araştırma ekibi şehir merkezinde bulunan bir oteli incelemeleri için davet alırlar. Otel sahipleri dedikoduları önlemek adına isim ve adresin gizli tutulması şartı getirmiştir.

Yapılan görüşmelerde paranormal etkinliklerin merdivenlerin olduğu yerde yoğunlaştığını öğrenen ekip buraya kayıt cihazların yerleştirirler. En fazla bir iki ruhani ses kaydedebileceklerini düşünen ekip kayıtlar karşısında şaşkınlıklarını gizleyemez.

Kayıtlar dinlendiğinde bir kaç kadın ve bir erkeğe ait konuşmalar duyulmuş ayrıca tekrar eden bir paranormal aktiviteye ait olduğu düşünülen seslere de rastlanmıştır.Bir erkeğin defalarca ‘Bana yardım et.’dediği net bir şekilde duyulabilmektedir. Ekip üyeleri hayatları boyunca rastladıkları en ürkütücü vakanın bu olduğunu belirtir.

2- İNTİHAR KÖPRÜSÜ

Köprüden atlamak en çok tercih edilen intihar yöntemlerinden biri olmakla beraber bazı köprülerde o kadar çok intihar vakasına rastlanır ki insanlar artık o köprünün gerçek adını unutur ‘İntihar Köprüsü’ olarak anmaya başlar. Pasedana California’da bulunan bu köprümüz yaklaşık iki yüz intihara ev sahipliği yapmış ve bu ünvana fazlasıyla layık görülmüştür. Elbette bu kadar acı ve ölümün yaşandığı bu köprü paranormal araştırmacıların gözdesi haline gelmiştir.

Bu videodaki paranormal ekibimiz “Ruh Kutusu” diye adlandırılan yüksek frekanslı radyo dalgaları kullanarak ölülerle iletişim kurmayı sağlayan modern ekipmanlarıyla köprüye gider ve sorularına cevap aramaya başlarlar.

Ekibimiz şayet orada herhangi bir ruh varsa kendileriyle iletişime geçmesini ve ismini söylemesini rica ederler. Ardından Richard, Tiffany ve Andrew isimlerinin söylendiği duyulur. Ekibin keyfi yerindedir zira sesler dost canlısı ruhani varlıklara aittir lakin bu huzur ortamı az sonra kendini iblis olarak adlandıran varlığın gelmesiyle bozulur. Şeytan temalı filmlerden aşina olduğumuz üzere varlığa hükmetmenin yolu adını bilmekten geçer. Ekip üyeleri de bu yola başvurur ancak cevap olumsuzdur. Varlık ismini söylemeyi reddeder.

3- OYUNCU ÇOCUKLAR

Bu videoyu çeken Steve Huff ise sadece meraklı bir paranormal araştırmacı olmadığını, ruhların adeta kendisine çekildiğini ve onları görüp iletişim kurabildiğini iddia etmektedir. Görüntüler kendi evinde herkesin uyuduğu bir saatte çekilmiştir. Steve etrafta ruhani enerjiler hissedince kamerasını ve EVP cihazını hazırlar ve kayda başlar. İlk önce evin dışında bir “Orb”a (ruhlara ait olduğuna inanılan küreler) rastlar ve kendisini takip etmesini ister. EVP kayıtlarından da rahatlıkla anlaşılacağı üzere orb küçük bir kız çocuğudur ve Steve’den kendisiyle oynamasını istemektedir. Gecenin ilerleyen saatlerinde aniden uykusundan uyanan adam karşısında ona gülümseyen küçük bir kız gördüğünden bahsetmektedir. Videonun sonunda söylediklerine bakılırsa ruhlar ondan sevdiklerine mesajlarını iletmelerini istiyor. Eğer anlattıkları doğruysa Steve Huff bir çeşit Melinda Gordon olma yolunda ilerliyor diyebiliriz. (Bkz: Ghost Whisperer)

4- OYUNCAK BEBEĞİN İÇİNDEKİ RUH

Sıradaki videomuzda ise Tim adındaki ruhani dünyaya meraklı bir vatandaş, hayaletli olduğuna inandığı oyuncak bebek Caroll Ann’e bir takım sorular soruyor ve bunları kaydedip sonradan dinlemeye başlıyor. Bebeğe yaşını soran Tim, on yedi yaşında olduğu cevabını alıyor. Ancak Tim bu dost canlısı ruhun pek o kadar da masum olduğuna inanmıyor ve ona bir çeşit iblis (Exorcist filminden de hatırlayacağınız Pazuzu) olup olmadığını soruyor ve Abacus yanıtını alıyor. (Abacus aynı şeytani ruhun bir başka ismi olarak bilinir. Zozo/Zuzu/Abacus/Mama) Sonrasında ayak sesleri duyuluyor ve ruh ona doğru yürüdüğünü söylüyor. Tim ise bebeği ve ruh çağırma tahtasını kutsal su ile kutsadıktan sonar tekrar bir ses kaydı alır ve varlığın homurdandığını duyarız.


5- SALLIE EVİNİN ŞEYTANLARI

Amerika’da binlerce perili ev vakasına rastlamak mümkün. Ancak bunların içinde hikayesiyle diğerlerinin arasından sıyrılmayı başaran evlerden biri de Kansas Atchison’da bulunan Sallie Evi’dir. Evde birçok paranormal fenomen gerçekleşmiş ve onlarca ekip araştırma yapmıştır. Her ne kadar evin eski sahipleri tüm bunlara sebep olan varlığın küçük bir kız çocuğuna ait olduğunu söyleseler de paranormal araştırmacılar bunun tam aksini iddia ediyor. Yapılan araştırmalara göre evde şeytani varlıklara rastlanmış ve bu varlıklar ziyaretçilere bir takım saldırılarda bulunmuştur. Buna rağmen ev meraklıları kendine çekmeye devam etmektedir.

Bir önceki videoda Carol Anne bebeği kutsal suyla arındıran Tim adlı araştırmacımız bu sefer de ruh kutusunu alıp evin bodrumuna yerleştiriyor. Çünkü iddialara göre en çok aktivite burada gerçekleşmektedir. Başlangıçta varlık oldukça sakindir ancak Tim ona acı çekiyor musun diye sorduğunda hiddetlenir ve ‘Hasta’ cevabını verir. Tim bu kez de ‘Kiminle konuşuyorum?’ diye sorar ve “Beezlebub Tim’i öldürecek.” yanıtını alır. Beezlubub, hristiyanlık inancına göre Lucifer ile birlikte cehennemi yöneten şeytani melektir. Tim varlığa “Burada sıkışıp kaldın mı?” diye sorduğunda ise “Buradan çıkamıyorum.” yanıtını alır.

Çeviren: Burçin YAPICI
Kaynak: www.hauntedattractiononline.com

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Burçin Yapıcı

Tüm Yazıları
Korku türü ile 6 yaşındayken bir cuma gecesi izlediği Elm Sokağı Kabusu ile tanıştı. O günden sonra çocukluğunun büyük bir bölümünü Freddy Krueger'a aşık olarak geçirdi. Korku filmlerine olan tutkusu diğer ebeveynlerin aksine annesi tarafından her zaman teşvik edildi ve birlikte sayısız defa korku film izlediler. Sadece korku sinemasına değil Korku Edebiyatına ve Paranormal olaylara ilgi duyan Burçin sıkı bir Stephen King hayranıdır. Aynı zamanda film ve eski fotoğraf koleksiyonu yapmaktadır.

YORUM YAZ