Ses çıkarma... Kımıldama... Hepsinden öte... Sakın bir dilekte bulunma! Wishmaster (1997)

John Carpenter’dan ‘Tales of Science Fiction’ Çizgi Roman

Haberler

GülşahYeğenoğlu

20 Nisan 2017

0 Adet Yorum

0

John Carpenter hikaye anlatıcılığına bir çizgi roman projesiyle geri dönüyor!

vault

Yazar-yönetmen-yapımcı John Carpenter sinema tarihinde, en sert film türünde hit yapımlara sahiptir. 1976’daki Assault on Precinct 13 filminden 1988’deki They Live filmine kadar 10 adet sinema filmi ve 2 adet TV filmi çekmiştir. Bunlar arasında büyük başarı getiren Halloween, The Fog ve Escape from New York, bir kült film olan The Thing ve Big Trouble in Little China gibi yapımlar yer almaktadır. Daha sonra stüdyo sistemi hayal kırıklığına uğramış ve yönetmenlikten çekilmiştir. Ama hiçbir zaman yaratıcılıktan vazgeçmemiştir.

Geçtiğimiz yıllarda bestelediği pek çok güzel müziği dinledik ve bu yaz bir çizgi roman serisiyle dönüş yapıyor. Tanıtım filmini buradan izleyebilirsiniz:

Çizgi romanlar için bu tür tanıtım filmleri giderek artıyor ancak bunlardan hiçbirinin yapımcısı muhteşem synth müzik bestelemiyor. Ve görünüşe bakılırsa bu eser Alien ve Event Horizon öykülerinin muhteşem bir karışımı ve tanıtım filminden anlaşılacağı üzere yaşı küçük okuyuculara veya kalp hastası olanlara göre bir çizgi roman değil. Küfür ve şiddet içeriği olacağından emin olabilirsiniz. Ama John Carpenter’dan daha azı da beklenenemez zaten değil mi?

Carpenter, eşi ve iş arkadaşı Sandy King bizlere, ilgili türün karanlık yüzünü ve barındırdığı harikaları içeren, aylık bir antoloji serisi olan Tales of Science Fiction’ı sunuyor. İlk üç sayılık cildin adı “VaultJames Ninness tarafından yazılmış ve Andres Esparza tarafından resmedilmiş. İlk sayı Temmuz ayında çıkacak. Nefeslerimizi tuttuk, bekliyoruz.

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Gülşah Yeğenoğlu

Tüm Yazıları
6 Nisan 1978’de dünyaya geldi. Doğma büyüme İzmirlidir. Aydın Adnan Menderes Veteriner Fakültesi mezunudur. Hatırladığı kadarıyla korku filmleriyle ilk tanışıklığı ilkokul çağlarında sinemada izlediği Terminator filmi ile gerçekleşmiştir. Ancak aktif olarak ciddi bir birikim elde edeceği zamanlar orta okul çağlarıdır. Dean R. Koontz’un Kara Büyü isimli kitabıyla başlayan ve çok geniş bir Stephen King + Dean Koontz kitaplığı ile sona eren uzun soluklu ve tek yönlü okuma macerasının yanında İzmir’de evinin hemen dibindeki açık hava sinemasının yardımıyla korku filmlerine adeta doymuştur. Korkucu'ya tesadüfen internette rastlayan, Gülşah’ın korku dünyasıyla bağı tazelenmiştir. İşinden ve “Guççük Leprekon’um ya da Donlu Demon’um” diyerek sevdiği 2 yaşındaki oğlundan arta kalan vakitlerinde müdavimi olduğu siteye yazı ve çevirilerle katkıda bulunmaktadır.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.