Ses çıkarma... Kımıldama... Hepsinden öte... Sakın bir dilekte bulunma! Wishmaster (1997)

Hellraiser: Judgment (2017)

Haberler

GülşahYeğenoğlu

25 Kasım 2016

0 Adet Yorum

0

hellraiser-judgment1

Dedektif Sean ve David Carter, şehri korkuya boğan kanlı bir seri katilin peşindedir. Güçlerini Dedektif Christine Egerton ile birleştirirler ve bu dünyaya ait olmayan bir korku labirentinin derinliklerine doğru yol almaya başlarlar. Seri katilin kurbanlarını bekleyen Hüküm, Sean’ı da bekliyor olabilir mi?

– Aktör Paul T. Taylor’a (yeni Pinhead) göre film 2017 Mart ayında gösterime girecek ve şu anda VOD, DVD veya her iki şekilde de yayınlanıp yayınlanmayacağı belli değil (11/23/16).

– Film Oklahoma City’de çekildi.

– Yazar/yönetmen Gary Tunnicliffe yeni yapmış olduğu bir röportajda projenin detaylarını verdi: “Bu hikayenin özüyle çok bağlantılı bir Hellraiser filmi olacak. Bu, bir şekilde adapte edilmiş bir senaryo değil, özellikle bir Hellraiser filmi olarak senaryo yazıldı, yeniden yazıldı ve tasarlandı. Önceki Hellraiser filmlerinden farklı bir film olacak çünkü ruh toplayan kutunun yeni mekanizmasını ve yeni karakterleri içeriyor. Burada daha çok “bizim dünyamızın içinde bir dünya” miti işleniyor ve bana göre Clive Barker’ın işlerindeki dayanak noktası da budur.”

– Cenobite’lar ile ilgili olarak: “bazı karakterler başlı başına “Cenobites” değil zaten – bunlar bizim alışık olduğumuz “yaralama mezhebi”nin bir üyesi değiller. Bu noktada çok şey söylemek istemiyorum ancak Cehennem’in gerçekte bir çok gruptan oluştuğunu ve hepsinin de farklı görünüşte olduğunu keşfediyoruz. Bizim filmimizdeki Cenobite’lar (Pinhead, Chatterer ve Stitch İkizleri) tabiri caizse “mızrağın sivri ucu”. ”

– Pinhead ile ilgili olarak röportajda söylenenler: “Burada söyleyebileceğim filmdeki Pinhead saçma değil, üstün körü tek kelimelik laflar etmiyor, biraz daha zayıf ve biraz daha kötü. Bunu makyaj ve kostüme de yansıtmaya çalıştık; kesikler daha derin, çiviler biraz daha uzun, gözleri tamamen siyah ve giyimi biraz daha gösterişli ve ilkel. Sette birisi onu Pinhead’in “ağır abi” versiyonu olarak tanımladı. Paul (Taylor) kesinlikle rolden hoşlandı ve ona buz gibi bir tutum kazandırdı.”

– Ve son olarak öykü hakkında: “Ana hikayeyi (seri katil öyküsü) Hellraiser/Hell elementleri kadar zorlayıcı yapmaya çalıştık. Ve tüm o Cehennem’e ait şeyleri çıkarsak bile yeterinde korkutucu ve şok edici bir öykü oldu. Bizim motivasyonumuz, tabi ki taklitten uzak yenilikçi bir tarzda Seven ve The Cell karışımı oluşturmaktı. ”

– Aktör Paul T. Taylor Pinhead’i canlandıracak. Paul, Sin City’de “Savcı Yardımcısı”, Prison Break dizisinde “Muhafız”, Soul Men’de “Otel Müdürü” ve Friday Night Lights dizisinde “Geçit Töreni’nin Ev Sahibi” gibi çeşitli ufak roller oynamadan önce anime’ler için seslendirme işi yapıyormuş. Heather Langenkamp, “polislere müstehcen konuşmalar yapan sigara tiryakisi “Ev Sahibesi” rolünde.

– Damon Carney “Dedektif Sean Carter.”ı canlandırıyor.

– Randy Wayne “Dedektif David Carter.”rolünde.

– Alexandra Harris “Dedektif Christine Egerton.”ı canlandırıyor.

– John Gulagher (Feast and Piranha 3D’nin yönetmeni) “The Assesor/Denetçi” isimli Cenobite’ı canlandıracak.

– Makyaj efekt sanatçısı Mike Jay Regan “Chatterer.”ı canlandıracak.

– Andi Powers Jüri’nin bir üyesi rolünde olacak. Jüri, yüzleri tamamen soyulmuş, kan, kemik, kas ve kas kirişlerinin gözüktüğü, çıplak, mükemmel derecede güzel üç kızın oluşturduğu ve sorun yaratan ölümlülere korkunç cezalarını ileten bir grup.”

– Jeff Fenter, “Karl Watkins” isimli karakteri oynuyor.

– Helena Grace Donald , “Jophiel” karakterini canlandırıyor.

– Grace Montie, sevgili köpeğini hiç yanından ayırmayan güzel sosyetik “Crystal Lanning”, karakterini oynuyor.

hellraiser-judgment2

– Yazar/yönetmen Gary Tunnicliffe filmle ilgili şunları söyledi: “Bu HELLRAISER formülünün geri dönüşüme uğratılmış şekli değil. Bu film, şimdiye dek bir korku filminde görülen en garip, ürkütücü ve provoke edici sahnelere sahip bir yapım. Bu film, tabi ki Clive Barker’dan başlayarak Heironymous Bosch, Francis Bacon, Cronenberg, Fincher ve Lynch’in eserlerinden ilham alıyor. Ve istediğim gibi, sade bir korku filminin ötesine geçecek bir yapım ortaya koyabilmem için bana özgürlük sağlayan Bob Weinstein, Matthew Signer, Stu Arbury, Scoop Wasserstein ve tüm diğer Dimension ekibine teşekkür ederim. Sanırım burada eğlenceli bir senaryomuz var, ayrıca harika oyuncu ve set ekibi sayesinde biraz tanıdık, biraz farklı, tamamen korkutucu ve HELLRAISER’ın bir parçası olmaya hak kazanan bir öykü anlattık. Oh ayrıca kan mı görmek istiyorsunuz bizde o da var!”

– Görünüşe göre Pinhead filmde yer alacak ancak başka bir aktör tarafından canlandırılacak. Karakteri canlandıran oyuncu için “klasik sahne eğitimi almış, rolünü çok iyi canlandıran, Peter Cushing ve Ralph Fiennes karışımından da öte bir performans” sergileyen bir aktör olarak söz ediliyor. Kendisini deri ve çiviler içinde ekranda görmek için sabırsızlanıyorum!”

– Heather Langenkamp (A Nightmare on Elm St. Filmindeki Nancy) filmde küçük bir rol oynayacak. Kendisi konuyla ilgili şu yorumu yaptı: “Hellraiser filminde yer almak için bir fırsatım var. Gelecek hafta çekim için sete gideceğim. Senaryo harika ve muhteşem bulduğum bir yapıtta benim de bir yerim oldu.”

– Yazar/yönetmen Gary Tunnicliffe üçüncü filmden itibaren, tüm önceki Hellraiser filmlerinde efekt bölümünde çalışmış ve Hellraiser: Revelations filminin de senaryosunu yazmış.

– Doug Bradley, ne Clive Barker’ın ne de kendisinin bu projeye dahil olmayacağını belirtti.

– Görünüşe göre, bu yapım 2012/2013’te Gary Tunnicliffe’in canlandırmaya çalıştığı “Hellraiser’dan ilham alınan” bir filmdi. Filmin adı Judgement idi, ve 2013 yılı sonunda canlandırma işi başarılı olamadı, Dimension Films (devam filmi haklarının kaybolma olasılığının verdiği hissiyatla) bunu bir Hellraiser devam filmi şekline dönüştürmesi için Tunnicliffe ile birlikte çalıştı.

– Dimension Films’in devam filmi haklarını elde tutabilmek için bu gizli Hellraiser devam fimini çektiklerine inanılıyor. İnanılmaz derecede aceleye getirilmiş, düşük bütçeli ve Pinhead olarak Doug Bradley’nin yer almadığı ilk film olan Hellraiser: Revelations da bu yüzden 2011’de gösterime sokuldu.

– Filmin bütçesi 500 bin dolar olarak bildirildi.

– Hala yapım aşamasında olan Hellraiser’ın remake’i (yeniden yapımı) ile bir ilgisi yok.

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Gülşah Yeğenoğlu

Tüm Yazıları
6 Nisan 1978’de dünyaya geldi. Doğma büyüme İzmirlidir. Aydın Adnan Menderes Veteriner Fakültesi mezunudur. Hatırladığı kadarıyla korku filmleriyle ilk tanışıklığı ilkokul çağlarında sinemada izlediği Terminator filmi ile gerçekleşmiştir. Ancak aktif olarak ciddi bir birikim elde edeceği zamanlar orta okul çağlarıdır. Dean R. Koontz’un Kara Büyü isimli kitabıyla başlayan ve çok geniş bir Stephen King + Dean Koontz kitaplığı ile sona eren uzun soluklu ve tek yönlü okuma macerasının yanında İzmir’de evinin hemen dibindeki açık hava sinemasının yardımıyla korku filmlerine adeta doymuştur. Korkucu'ya tesadüfen internette rastlayan, Gülşah’ın korku dünyasıyla bağı tazelenmiştir. İşinden ve “Guççük Leprekon’um ya da Donlu Demon’um” diyerek sevdiği 2 yaşındaki oğlundan arta kalan vakitlerinde müdavimi olduğu siteye yazı ve çevirilerle katkıda bulunmaktadır.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.