Kibir benim en gözde günahımdır. John Milton - The Devil’s Advocate

Hangi Korku Filmi Hangi İçkiyle İyi Gider!

Korku Listeleri

Semra Doll

08 Mayıs 2015

1 Adet Yorum

1

Siccin

list-alkol1

Evet doğru tahmin ettiniz, “Siccin” izlerken içmeniz gereken tek ve yegane içki cin toniktir. Cin ve toniğin uygun miktardaki karışımından oluşan cin tonik, antioksidan özelliğiyle hem içinizdeki cinleri temizler hem de kafanızı güzel yaparak öteki alemlerle bağlantıya geçmenizi sağlar. Bir yerleriniz bükülüp ağrımadan, ergonomik bir ortamda izlemenizi öneririz. Aksi takdirde omurgasını aldıran Marilyn Manson’a dönebilirsiniz. Şunu da unutmayın: Büyü yapmak da, bardağı yarım bırakmak da haramdır.

 

Night of the Living Dead

list-alkol2

Eğer masaj yapan koltuğunuza uzanmış, üstünüze hafif bir şeyler giymiş ve “Night of the Living Dead”i izlemek üzereyseniz içmeniz gereken şey kesinlikle ve tartışmasız zombie kokteylidir. Adı zombie olmasına rağmen turuncu ve çok tatlı olan bu kokteyl; soda, viski, limon suyu ve şeker karışımından elde edilmektedir. Dilerseniz içine solucan jelibonlar atarak, havaya girebilirsiniz. Ama şunu unutmayın; tatlı tatlı içmenin acı acı sarhoş olması vardır. Yerinizden kalktığınızda kendinizi bir anda mezarlıkta bulabilirsiniz. They won’t stay sober!

 

A Nightmare on Elm Street

list-alkol3

Bu filmi izlerken mutlaka ayık kalmalısınız. Şayet sızarsanız Freddy’nin pençeleri bir yerlerinizde delikler açabilir. Bu yüzden kahve ve konyak ikilisi en iyisidir. Bir yandan kafanızı güzel yapar, öte yandan sizi uyutmaz. Bitter çikolata, sıcak kahve ve birkaç damla konyak Freddy Krueger’ı bile ay yüzlü görmenize yeter. 1,2 kafası şimdi geldi.

 

The Texas Chainsaw Massacre

list-alkol4

Tütsülenmiş et ya da mısır ununa batırılıp kızartılmış et. Hatta tuzlama et de olabilir. Leatherface size oradan iki antrikot bir but keser ve harika bir bira yemeği hazırlamış olursunuz. “The Texas Chainsaw Massacre” izlemeye niyetlendiyseniz, içki menüsü kesinlikle bu olmalı. Hem kanlı bir Amerikan filmi izlerken, Moet içecek haliniz yok ya. Özellikle has Amerikan birası Samuel Adams’ı tercih edebilirsiniz. Tuvalet derdi olmasa, bira güzel içki aslında.

 

The Silence of the Lambs

list-alkol5

Hannibal Lecter tam bir et uzmanı olduğu için, en iyi et şarabının hangisi olduğu konusunda da uzman odur. Gürcü şarapları sert ve acımtrak tadıyla ete çok yakışır. O zaman masanızı hazırlayın, şarabınızı doldurun ve “The Silence of the Lambs”i izlemeye başlayın. Böbrek, ciğer, dalak, beyin… Seçin, Hannibal besili bir insanı kesip pişirsin.

 

Bram Stoker’s Dracula

list-alkol6

Dracula’nın milli içeceği kan olduğu için, sizin de “Bram Stoker’s Dracula” izlerken içmeniz gereken şey ona yakın bir içki olmalıdır. “Ağır Roman”daki gibi boyundan içilen sek rakı? Fantastik olabilirdi. Ama ondan da fantastik bir içki var. Kan tüpünde sunulan Jager shot! Şayet kana susadıysanız, ışıkları kapatın ve kan tüplerinizi yanınıza alın. Dracula’nın ısırık şovu başlıyor. Dibini görmeyen, kazığı görsün!

 

From Hell

list-alkol7

Fazla düşünmeye gerek yok. Frederick Abberline ne içiyorsa size de aynısından! Bu filmi izlemek için en uygun konum, sıcak suyla doldurulmuş bir küvete uzanmaktır. Üstünde Absinthe’inizin ve laptop’ınızın olduğu sehpanızı yanınıza alın. Bir yandan suda rahatlarken, bir yandan da filminizi izleyin ve içkinizi yudumlayın. Tabi ritüeli unutmamak gerekir. Özel Absinthe kaşığı, küp şeker ve çakmak. Sonra gelsin yeşil periler gitsin karınları deşilen fahişeler.

 

Jaws

list-alkol8

Siz de balık görünce aklına rakı gelenlerdenseniz, doğru filmle doğru içkiyi içmek üzeresiniz. Mezgitleriniz hazırsa, bir tek atmamanız için hiçbir neden göremiyoruz. Buzlu bir rakı, şalgam suyu, tavada pembeleşmiş mezgit ve yanına da bol soğanlı bir salata. İşte şimdi Jaws’ın parça pinçik ettiği yüzen insanları görmeye hazırsınız. Ne demiş ünlü şair Orhan Veli: Bir de rakı şişesinde köpek balığı olsam.

 

The Evil Dead

list-alkol9

Böyle bol kanlı bir filmle en iyi hangi içki gider? Cevap veriyoruz: Tabi ki Bloody Mary! Votka, domates suyu, karabiber ve Tabasco sosu karıştırılır; hem acı hem kanlı bir Bloody Mary elde edilir. İsterseniz kereviz ve limonla süsleyebilir, isterseniz içine nefretinizi katabilirsiniz. Ashley baltasıyla ölü avına çıkarken, siz de kanlı içkinizi yudumlar ve her bir gore sahneyi yutkuna yutkuna izlersiniz. Kopan koldan beyaz sıvılar mı akıyor, ne hoş. Yüzü mü çürümüş, muhteşem. İşte Bloody Mary’nin yaşattığı hissiyat böyledir. Yalnız dikkat korku, şiddet ve acı sos içerir!

 

Maniac

list-alkol10

Sapık bir katille karşı kaşıyayız. Tam bir kadın hastası, tecavüzcü ve kanlı cinayet uzmanı. Madem “Maniac”ı izlemek istiyorsunuz, o zaman Nuri Alço’nuzu hazırlasanız iyi edersiniz. Çünkü sapığın hakkından sapık gelir. Nuri Alço, Joker’in formülü bir sır gibi saklanan tatlı içkisi. Hepsini içerseniz on gazoz ve hap gücünde. Rengi mavi, hissettirdikleri beni benden alırsan seni sana bırakmam.

 

The Ring

list-alkol11

Japon korku filmi izliyorsanız, Japonların ulusal içkisini içmeniz lazım. Yere minderleri atın, televizyonu karşınıza alın ve sake’lerinizi bardak bardak yudumlayın. Bunun için kulpsuz kahve fincanlarınızı kullanabilirsiniz. Pirinç ve tahıl tozundan yapılan sake biraz rakıyı andırır. Fakat daha tatlı ve ılık bir içkidir. Eğer yanında sushi’niz de varsa, sizden keyiflisi yok. Ama dikkat edin, Samara televizyondan çıkıp içkinize yancı olmaya kalkmasın.

Korkusitesi için listeleyen Semra Doll

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Semra Doll

Tüm Yazıları
1431’de Transylvania’da dünyaya geldiğine inanıyor ya da anne ve babası tarafından çok fena oyuna getirilmiş de olabilir. Çünkü çocukluğundan beri şatolarda yaşayıp hayaletler görüyor. En azından ailesinin ilk evinin mezarlığın karşısında olduğu bir gerçek. Zaten korku sevdası da ilk o zaman başlamış. Gece ayaklanan ölüler hakkında hikayeler dinleyerek… Semra okült şeylere, fantastik filmlere ve korku filmlerine deliler gibi meraklı, film arşivlemekten ölecek, zombilere sonsuz inanan, korku kültürünü sevip saydırmayı görev edinmiş bir yarı nerd. Bu türle ilgili sosyal medyada gruplar açmış, film gösterimleri yapmış, bizzat filmlerde oynamış, fotoğraflara konu olmuş, yazılar yazmış, korkunç bebekler tasarlamış, görmüş geçirmiş biri. Şimdi de aradığı tadı Korku Sitesi’nde bulduğuna inanıyor. Gelsin kelleler gitsin bekaretler. Ayrıca kendisi hiç UFO görmedi ve kendisini kan tutuyor. Hadi bakalım…

Yorumlar (1 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.