Buradan tek bir çıkış yolu var... ve ben o yoldan geliyorum! SIMON SAYS (2006)

Günbegün Mahşer

Korku Genel

Korku Kitap

YasinKarakaya

14 Temmuz 2010

5 Adet Yorum

5

16 Mayıs, saat 12:01
Kuşatma altındayız. Silo giriş kapılarının ardında, boğuşmamız gereken, hırpalanmış ve parçalanmış yaşayan ölülerden oluşan küçük bir ordu var.

Sadece bir tek şey istiyorlar…

MESAJ BAŞLANGICI

Düzensiz olarak gelen yeni raporlar, ABD şehirlerinde karmaşanın ve şiddetin yayıldığını gösteriyor. Bilinmeyen bir kötülük, gezegeni kasıp kavuruyor. Ölüler mezarlarından kalkarak, besin zincirindeki yeni baskın tür olarak Dünya’yı ele geçiriyor.

MESAJ TAMAM

Hayatta kalan,
Elinizde tuttuğunuz kitap, bir adamın hayatta kalma mücadelesini anlattığı günlüğü. Küresel felaketin ortasında kısılı kalmış olan bu adamın vermesi gereken kararların sonunda iki seçenek var: yaşamak ya da onlardan biri olarak sonsuza kadar lanetlenmek.

“Bir zombi romanı var, bir de mezarlıktan sürünerek çıkıp sizi cehenneme sürükleyen zombi romanı var. Günbegün Mahşer bugüne kadar okuduğum en iyi zombi öyküsü. Ölülerin Şafağı ile 28 Gün Sonra’nın buluştuğunu söylemek, bu serüvenin ne kadar muhteşem olduğunu anlatmakta yetersiz kalır. O kadar gerçekçi, o kadar korkutucu ve o kadar iyi yazılmış ki romanı bitirdikten sonra haftalar boyunca yastığımın altında bir değil iki Glock tabancayla uyudum. J.L. Bourne, sert zombi aksiyonunun yeni kralı.”

BRAD THOR New York Times’ın en çok satanlar listesinde 1 numara olan The Last Patriot ve The First Commandment’ın yazarı

“Günbegün Mahşer zombi öyküsüne dramatik bir soluk getiriyor. Derinliğe, yüreğe ve cazip karakterlere sahip.”
JONATHAN MABERRY, Bram Stoker Ödüllü Hayalet Yolu Türküsü’nün yazarı

“Günbegün Mahşer okurun aklına pençesini geçiriyor. Bourne’un günlüğü, hayatta kalan becerikli birinin zihnine içsel bir bakış.”
GREGORY SOLIS, Rise and Walk’un yazarı

J.L.Bourne’un 2004 tarihli “Day by day armageddon” isimli eseri “Günbegün mahşer” adı altında artık Türkçe’de. Yayınlandığı tarihten itibaren bir kült korku klasiği haline gelen roman, bir ABD hava kuvvetleri mensubu’nun zombi mahşerinde yaşadıklarını kendi günlüğünden aktarıyor. Hikayenin devamı niteliğindeki ikinci kitap henüz piyasaya çıkmadan ABD’de Amazon.com’un çok satanlar listesinde “korku” edebiyatı dalında 20. sıraya yerleşti.

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

Yorumlar (5 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.