Seni yakalayacaklar Barbara! Night of the Living Dead (1968)

Guinea Pig 3: He Never Dies

Korku Film Arşivi

Korku Sinema

wherearethevelvets

25 Haziran 2012

0 Adet Yorum

0

Ginî piggu 3: Senritsu! Shinanai otoko
Yönetmen: Masayuki Kusumi
Senaryo: Masahiro Satô, Shinsuke Araki, Eve
Imdb Puanı: 4.7/10
Yapım: 1986, Japonya, 40 Dakika, Video
Oyuncular: Shinsuke Araki, Ivu, Masahiro Satô

İlk iki filmde kaçırılan ve işkence edilen kadınlara tanık olmuştuk. Serinin üçüncü filminde ise daha çok kendine zarar verme sahneleri ön planda. Farklı olarak ilk defa bir olay örgüsü söz konusudur. Ayrıca komedi unsurlarının ilk defa seriye eklendiği bölümdür “He Never Dies”.

Bir bilgisayar şirketine girmeye çalışan ama sorumsuz ve tembelliği nedeniyle yönetici Yamanka tarafından yerin dibine sokulan Hideshi’ye odaklanıyor konu. Daimi kaybeden kategorisinin bu mutsuz elemanı kendini tek odalı evine kilitliyor ve dört gün işe uğramıyor. İlginç olansa kimsenin ona ne olduğunu merak etmemesi ve telefonla aramaması. Bunun üzerine iyice melankolikleşen Hideshi maket bıçağıyla bileğini kesiyor ve canının yanmadığını, kanının da kendiliğinden durduğunu fark ediyor. Yeni keşfettiği bu özelliğini denemek için elini ve boynunu da kesiyor ama bir türlü ölmüyor. Ölememenin verdiği huzursuzlukla birkaç yeri arayarak yardım istemeyi düşünüyor, sonuçta iş yerinden arkadaşı Nakamura’ya telefon ediyor. Hideshi bilmiyor ama en yakın arkadaşı Nakamura telefon geldiğinde Hideshi’nin platonik aşkı Kyoko’yu yatağa atmış meğer.

Nakamura yanına Kyoko’yu da alarak Hideshi’nin apartmanına doğru yola çıkıyor; yanında arkadaşının ısmarladığı balta ve bahçe makası da var. Hideshi’nin evine giriyor ama Hideshi’nin ona hazırladığı eşek şakasından haberi yok. Hideshi ve Nakamura arasında itirafların gırla gittiği oldukça tuhaf bir düello başlıyor!

Bu bölüm ilk iki bölümün taşıdığı kötücüllüğü taşımasa da dönemine göre oldukça ileri gore sahnelere tam gaz devam ediyor. Özellikle de ultra-realistik bir bilek kesme sahnesi var ki günümüzde bu efektler bilgisayarla yapıldığı halde yine de muvaffak olunamıyor. Venöz kan basıncını dahi verebilecek kadar anatomiye hakim bir makyaj ekibinin varlığından haberdar olmak insanın gözlerini dolu dolu yapıyor. Oyunculuklar çizgi film, müzik hipomanik. Film arasında “Tüm bu olanlar gerçek” mealinde açıklamalarda bulunan Rick Steinberger adlı şahsın sizi aptal yerine koymasına izin verdiğiniz derecede zevk alabileceğiniz bir görsel salata…

Guinea Pig serisi:

1- The Devil’s Experiment (Akuma no Jikken, 1985)
2- Flower of Flesh and Blood (Chiniku no hana, 1985)
3- He Never Dies (Senritsu! Shinanai otoko, 1986)
4- Devil Woman Doctor (Pîtâ no akuma no joi-san, 1986)
5- Mermaid in a Manhole (Manhôru no naka no ningyo, 1988)
6- Android of Notre Dame (Nôtoru Damu no andoroido, 1989)

Korkusitesi için yazan Murat ‘Wherearethevelvets’ Akçıl

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: wherearethevelvets

Tüm Yazıları
17 Ocak 1978 yılında Edirne’nin Keşan ilçesinde dünyaya gözlerini açan Ali Murat Akçıl, korku ile küçük yaşlarda tanıştı. İzlediği ilk korku filmi (ki ilkokuldaydı) The Evil Dead idi. İlkokuldayken, şimdilerde çokça yararlanacağı korku filmleri ve istismar sineması örnekleri izledi. Hatta Cumartesi geceleri Yunan kanallarında yayınlanan sakıncalı ve dehşetengiz filmlere de göz atma şansı oluyordu. Ortaokul ve liseyi daha çok erotik materyallerle geçiren Wherearethevelvets nihayet üniversitede İstanbul’a yerleşti ve büyük şehrin tüm imkanlarını kullandı. Kendi gibi sinemasever sınıf arkadaşları vardı ve en sevdiği şey bir filmi başından sonuna dek saatlerce anlatmaktı. Bu nedenle beyni düzülen bir arkadaşı “neden izlediğin filmleri yazmıyorsun” dedi ve Wherearethevelvets hiç aşina olmadığı internet diyarında film anlatır oldu. Bu sayede tanıştığı Korkucu.com'da 2008’den beri yazı yazmaktadır.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.