Duymak istemediğimiz tek şey kabul etmediğimiz şeylerdir. Prof. Howard Birack - Prince of Darkness (1987)

Yerli Manyak Geliyor!

Haberler

BurçinYapıcı

21 Mart 2018

0 Adet Yorum

0

Gerçek Kesit efsanesi Onur Ünlü’nün yönetmenliğinde sinema filmi olarak geri dönüyor. 23 Mart’ta gösterime girecek olan filmin senaryosu ise aynı zamanda başrol oyuncusu da olan Cahit Kaşıkçılar‘a ait. Geç de olsa yayınlanan fragmanıyla yeni bir Norman Bates vakası ile mi karşı karşıyayız dedirten filmin oyuncu kadrosu hepimizin aşina olduğu Gerçek Kesit oyuncularından oluşuyor. Gazetelerin üçüncü sayfalarında çıkan haberlerin canlandırıldığı dizi bir dönem Flash TV ekranlarında yayınlanmış ve televizyon dünyasının fenomenleri arasına girmişti. Aradan geçen uzun zamana rağmen Sarı Bıyık, Kaleci Saçlı Adam, Çakma Mükremin, Beyaz Çorap gibi karakterleriyle hafızalara kazınan dizi sosyal medyada hâlâ popülaritesini korumaya devam ediyor.

Gerçek Kesit: Manyak ismiyle gösterime girecek filmin konusu ise Alfred Hitchcock‘un Psycho’sunu aratmayacak cinsten. Belediyede temizlik görevlisi olarak çalışan Rıza annesine çok düşkün bir erkektir. Eşinin annesini kıskanacağından korktuğu için bir türlü evliliğe yanaşmayan adamın hayatı karşı apartmana taşınan Serpil isimli kadını görünce değişir. Rıza, Serpil’den çok hoşlanır hatta onunla evlilik hayalleri bile kurar. Ancak öte yandan olası bir evliliğin biricik annesini üzeceğinden de endişe eder. Ruh hali gitgide bozulan adam gerçek ve hayali ayırt edemez hale gelir. Aslında ortada onun ‘manyak’ olmasından başka hiçbir sorun yoktur. Fragmanıyla bizi nasıl bir Gerçek Kesit efsanesinin beklediğini gösteren filmde yine diziden hatırladığımız bir isim olan Yeşilçam’ın efsanevi oyuncusu Perihan Savaş’da yer almakta. Ne diyelim; ‘Everything is something happened. 23 Mart’ta geliyor manyak.’

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Burçin Yapıcı

Tüm Yazıları
Korku türü ile 6 yaşındayken bir cuma gecesi izlediği Elm Sokağı Kabusu ile tanıştı. O günden sonra çocukluğunun büyük bir bölümünü Freddy Krueger'a aşık olarak geçirdi. Korku filmlerine olan tutkusu diğer ebeveynlerin aksine annesi tarafından her zaman teşvik edildi ve birlikte sayısız defa korku film izlediler. Sadece korku sinemasına değil Korku Edebiyatına ve Paranormal olaylara ilgi duyan Burçin sıkı bir Stephen King hayranıdır. Aynı zamanda film ve eski fotoğraf koleksiyonu yapmaktadır.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.