Yüzeyin altında kimse çığlığınızı duyamaz Below (2002)

Come With Me My Love

X-Korku

AnılKoç

03 Mart 2014

0 Adet Yorum

0

Yönetmen: Doris Wishman (Luigi Manicottale)
Senaryo: Bran Toulose (Hikaye)
Tür: Erotik Korku
Yapım: 1976, ABD, 74 dakika
IMDb Sayfası ve Puanı: 4.6/10
Oyuncular: Ursula Austin, Jeffrey Hurst, Annie Sprinkle, Ed Marshall, Vanessa Del Rio

Seks filmlerinin endüstri dışı olduğu dönemden bir film olan ‘Come with Me My Love/The Haunted Pussy’, bu akımın kraliçesi olarak adlandırılan Doris Wishman tarafından yönetilen muhteşem bir korku temalı seks filmidir. Altını çizerek belirtmek istiyorum ki her seks filmini porno film kategorisine sokmamak gerekir.

Film, 1925’te yaşanmış 3.sayfa haberi tadında bir vak’ayla başlar. Kocasının en yakın arkadaşıyla ateşli dakikalar yaşayan hain bir kadın, müstakbel kocası tarafından basılır. Adam şaşkınlıkla olup biteni izler. Gözü dönen genç adam önce yıllardır yediği içtiği bir olan arkadaşını ardından da canından çok sevdiği karısını vurur. Ve tabii ki son kurşunu da kendisine sıkar. Bu talihsiz olaydan 51 sene sonra Abby adında bir genç kız geçmişi kanlı bu daireye yerleşir.

come-with-me-my-love1

Abby’i ilk gördüğümde dikkatimi çeken nokta Grey Garden (1975) adlı filmdeki Little Edie ile aynı kıyafeti giymesi oldu.

Hâlâ 1925’teymiş gibi duran ev Abby’nin oldukça hoşuna gider. Abby evine alışmaya çalışırken araya sevişme sahneleri girer. Dünya düzenimiz çalışma üzerine kurulmuştur. Böyle bir gerçeklik vardır. Tüketim, çılgınca tüketim, durmaksızın tüketim ve buna bağlı olarak sonsuz üretim sistemi. Ancak Sexploitation filmlerinde olaylar böyle ilerlemez. Başkarakter gündelik bir işle uğraşırken onun haricindeki diğer tüm kişiler sevişebilir. Bu izleyenlere garip gelebilir. Kurgusal olarak bile garip durabilir. Fakat olayın özeline inecek olursak, Avrupa toplumunu bu işin dışında tutacağım, Amerikan toplumu ve onun kültürel ego-manyasına giren toplum yapılarında toplumsal cinsel kimlikler ve cinsel yaşam son derece günahtır. Siyasetçiler ve din adamları toplum üzerinde özellikle baskı kurarlar. Ahlak polisleri her köşede sevişenleri arar. 1969 – 1974 arası Richard Nixon’un Amerikan başkanı olarak görev yaptığı yılların hemen ardından gelen süreç ve 1980’ler de yaşanan ahlakçı tutumum tam ortasında yer alan bir süreçte yapılmış filmlerde bu olgu net olarak görülecektir. Hele ki kadınların cinselliğe arzulu gösterilmeleri o yasakçıları daha fazla rahatsız eder. Onlar kadının şehvetinden korkarlar.

come-with-me-my-love2
come-with-me-my-love3

Abby her ne kadar yeni evini sevmiş olsa da huzur bulamamıştır. Evin atmosferinde bir gariplik hisseder. Ve Abby otururken beklenen olur. Bir anda ortaya uyku hapları belirir. Bu ilaçlarda nereden çıktı edasıyla şaşkınlık içinde bakmaktadır. Daha sonrasında ise alıp onları içer ve uykuya dalar.

Uykuya daldığı anda evin laneti ortaya çıkar ve eli kanlı kocanın hayaleti belirir. Abby’i eşi zanneden hayalet koca, Abby ile ilişkiye girer. Bunun sonucunda artık Abby’de lanetlidir. Bundan sonra kimle birlikte olsa olay sırasında hayalet ortaya çıkar ve Abby’nin partnerlerini hunharca katleder.Ta ki sıra Abby’e gelinceye dek..

korkumetre-1 kan_ve_siddet-2 gerilim_dozu-2 puan-2-5

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Anıl Koç

Tüm Yazıları
1987 yılında unutulmuş bir sahil kasabasında dünyaya gelen Anıl Koç, bir çok korku tutkunu gibi anne sütünden kesilir kesilmez V.H.S’den korku sinemasının eğlenceli dünyasına dalmıştır. 2006 ve 2007 yıllarında Morbidzine.com adlı web sitesinde “Magius” adı altında yeraltı müzik hakkında yazılar yazdı. 2008 yılında Hariboextremeculture.blogspot.com.tr adresini kurarak korku sineması üzerine analiz ve fikir yazıları üretmeye başladı. 2012 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi, Sanat Tasarım Fakültesinde, Sanat Yönetimi eğitimine başladı. 2014 yılında radiorgazm.net adlı internet radyosunda Deli Lordun Günlükleri adlı radyo yayınıyla korku sineması ve extreme müziği bir arada sundu. Halen Hariboextremeculture adresinde de “Lord Magius” adıyla sinema yazarlığına devam etmektedir.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.