Seni yakalayacaklar Barbara! Night of the Living Dead (1968)

Child’s Play on Elm Street!

Haberler

YasinKarakaya

09 Aralık 2014

2 Adet Yorum

2

chuck-freddy

Don Mancini Freddy Krueger ile birlikte Chucky’nin Devam Filmine Dair Sinyaller Verdi?!

Açıkçası geçen yıl DVD’de bir numara olan Curse Of Chucky’den sonra favori “İyi Adam”ın bir sonraki maceralarının ne olacağını merak ediyorduk. Karakterin yaratıcısı Don Mancini’nin bir devam filmi yapacağını biliyoruz. Ama bu gelecek filmden beklentilerimiz ne olabilir? Yakın zamanda Mancini, bazı fikirler, olası bir Chucky hikayesi ve çeşitli saçmalıklar hakkında Crave Online’a konuştu:

“Bir çok farklı Chucky senaryolarının olduğu bir dosyam var. Aslında bunu söylememem gerekiyor çünkü sonradan ne yapacağım belli olmaz, ama neden olmasın? Mesela Chucky trende olabilir… bence bu ilginç bir fikir olabilir. Trende her zamanki gibi bir çocuk tiplemesi vardır, “Oyuncak bebek canlı ve şunu yapıyor” demektedir. Bu çocuk trende yaşlı bir kadınla arkadaşlık kurar, kadın “Tamam anlat bakalım neler oluyor. Ben sana inanıyorum hadi gel neler olduğunu araştıralım” der. Hikaye ilerledikçe yaşlı kadında Alzheimer başlangıcı olduğu anlaşılır. Bu yüzden diğer insanlar bu kadına da kulak asmaz. Ama sonradan bu kadının Chucky’nin büyülenmiş bir suç ortağı olduğu da ortaya çıkar.”

Aslında gelecek prodüksiyon için ilginç bir fikir olabilir. Düşünsenize Samuel L. Jackson trene binmiş bağırıyor: “O..çocuğu trendeki o..çocuğu bebekten sıkıldım artık!” deyip hepsini trenden atabilir… Bak bu çok güzel fikir işte! Umarım birileri bunu bir kenara not eder.

don-mancini

Şimdi neden biz haberimize bu başlığı attık ona gelelim:

Yeni filme ait detayları konuşurken Mancini eğlenceli bir karışım yapıp Freddy Krueger’ı da işe dahil etmekle ilgilendiğinden bahsetti. Gerçekte böyle bir film için bir çok anlaşma ve toplantı yapılması gerekecek. Ama Mancini bu karakterleri bir araya getirirse ortaya çıkacak işi dinlemek çok eğlenceli.

“Ben Freddy ve Chucky’i bir araya getirmek istiyorum çünkü çok eğlenceli bir ikili olacaklarını düşünüyorum. Ben gerçekte karakterlerle ilgileniyorum. Bana göre Freddy vs. Chucky olmalı ve filmin adı da Child’s Play on Elm Street olmalı. Chucky, Elm Sokağı’nda bir çocuğun evine gelir ve Chucky ile Freddy kaçınılmaz olarak rüya aleminde karşı karşıya gelirler. Chucky uyur. Neden olmasın? Chucky uyur, Chucky rüya görür. Ve birbirlerine hayrandırlar. Fakat sonradan hızlı bir şekilde fark ederler ki Elm Sokağı ikisi için yeterinde büyük değildir, bu yüzden Dirty Rotten Scoundrels filmindeki gibi aralarında bir yarışa girerler: güneş doğmadan önce kim daha çok genç insanı öldürecek?”

Englund bir daha asla Freddy makyajı yapmayacağını açıklamış olsa bile yıllar önce “Freddy Chucky’e karşı isimli bir filmi görmek isterdim çok eğlenceli olabilir” demişti. Bence bu tamamen iyi olur. Bu yüzden bilemeyiz belki Englund fikrini değiştirir.

Hangi senaryonun çekileceğini bilemeyiz ancak kesinlikle yeni bir Chucky filmi yapılacak. Peki sizin konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Siz Chucky’nin hangi filmde oynamasını isterdiniz?

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

Yorumlar (2 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.