Bir erkeğin en iyi arkadaşı annesidir... Norman Bates - Psycho (1960)

Cereyan

Haberler

MuratÖzkan

19 Ocak 2017

0 Adet Yorum

0

GÖSTERİM TARİHİ: 24 Şubat 2017
Yönetmen & Senaryo: Mert Dikmen
Yapımcı: Serhat Çelebi (Green Pictures)
Yönetmen Yardımcısı: Görkem Abasız
Görüntü Yönetmeni:  Alican Akgün
Tür: Psikolojik Gerilim
Oyuncular: Murat Yatman, Pınar Bibin, Salih Bademci

Genç psikoloji öğrencisi Aylin, geceleri tanımadığı kişilere online terapi yapmakta ve bunun kendisini geliştireceğini düşünmektedir. Bir gece onu Cavit Demir isimli tuhaf bir adam arar. Kanser hastası olan 7 yaşındaki oğlunun ölümüne sebep olduğunu ve depresyondan kurtulamadığını söyleyen bu adamın gizlediği bazı gerçekler vardır…

Green Pictures yapımcılığında, Mert Dikmen‘in yazıp yönettiği psikolojik gerilim filmi olan, çekimlerin büyük bölümü Sapanca’daki bir dağ evinde gerçekleşen Cereyan’ın başrollerinde “Acı Hayat“, “Emret Komutanım“, “Stajer Mafya” gibi işlerden tanıdığımız Devlet Tiyatrosu sanatçısı Murat Yatman; TRT’de yayınlanan “Baba Can’dır” dizisinin sevilen karakteri Şebo’yu canlandıran Pınar Bibin ve “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” ile tüm Türkiye’nin tanıdığı, şu sıralar “Kiralık Aşk” dizisi ile izleyici ile buluşmayı sürdüren Salih Bademci yer alıyor. Filmin jenerik müziği ise Türkiye’nin tartışmasız en kaliteli müzisyenlerinden olan Metin Özülkü imzası taşıyor.

24 Şubat 2017’de vizyona girmesi planlanan Cereyan, Mert Dikmen‘in yazıp yönettiği aynı isimli bir kısa filmden uzun metraja çevrildi. Filmin ilk 10 dakikasını bir kısa film olarak kendi imkanlarıyla çeken Mert Dikmen, bu kısa filmle çeşitli festivallerde kendini göstermeyi başardı ve ardından uzun metraj için gerekli çevreleri edinip, filmin uzun halini tamamladı.

cereyan-afis-buyuk

Facebook: www.facebook.com/cereyanfilm
Instagram: www.instagram.com/cereyanfilm
Twitter: www.twitter.com/CereyanFilm

————————

mert-dikmenMERT DİKMEN KİMDİR?

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Sinema-TV Bölümü mezunu olan Mert Dikmen, Beyaza Boyanmış Siyah Kelimeler, Sadece Aşk, Aşk Ruleti, Zamansız, Melek gibi Türkiye’de ve Dünya’daki festivallerde başarılar elde eden bir çok kısa film çekmiştir. Kısa filmlerinde, Sinem Öztürk, Murat Serezli, Salih Bademci, Turgay Tanülkü, Selen Seyven, Murat Yatman, Pınar Bibin gibi isimlerle çalışan yönetmen, kısa filmlerin yanısıra TRT Çocuk kanalında yayınlanan Çınar dizisinin yönetmenliğini üstlenmiş, BKM’nin yapımcılığını yaptığı Fırıldak Ailesi sinema filminde yardımcı yönetmenlik yapmış, bir çok viral reklam, video klip gibi işlerin de yönetmenliğini yapmıştır.

Aynı zamanda müzisyen kimliği de bulunan Mert Dikmen’in Güneş Sana Doğuyor isimli, söz ve müziği kendisine ait 9 parçadan oluşan bir de dijital albümü bulunmaktadır.

İlk uzun metrajlı filmi Cereyan’ın ardından, T.C. Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden senaryo yazım desteği alma hakkı kazandığı yeni filmi Fısıltı için de çalışmalarını sürdürmektedir.

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Murat Özkan

Tüm Yazıları
Korku ile 7 yaşında yanlışlıkla seyrettiği Cannibal Holocaust ve Evil Dead filmleri ile tanışan Murat Özkan 1982 yılında İstanbul’da doğdu. O yaşından beri iflah olmaz bir korku fanatiği olan Murat Özkan, resime ve çizime olan düşkünlüğünü her korku ile birleştirmesinde “psikolojisi bozuk çocuk” muamelesi gördü ama yılmadı. Bu alanda bir çok başarısız site açma girişiminde bulundu. Başarısız oldu çünkü o zamanlarda bu işe her elini attığında “Korku”yu bir öcü ve yasak gibi gören zihniyetle karşılaştı. Yine yılmadı! Bir gün, kendisi gibi çocukluğunda psikopat muamelesi görmüş Yasin Karakaya ile tanıştı ve Korkucu.com sitesinin temelleri o anda atıldı.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.