Bazen ölü kalmak daha iyidir! Pet Sematary (1989)

Burak Bayülgen’den ‘A Halloween Massacre on’..

Müzik & Soundtrack

BurakBayülgen

29 Ekim 2010

4 Adet Yorum

4


Korkucu.com’da birbirinden değerli insanlarla bulunmaktan ve böyle bir ortamı oluşturmaya ön ayak olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu her zaman ifade ettim. Yazarından çizerine kadar gerçekten çok yetenekli bir kadroya sahip olduk. Yazdığı lezzetli makalelerle sitemize katkıda bulunan yazarlarımızdan sevgili Burak Bayülgen’in iyi bir de besteci olduğunu öğrendiğimde ise çokta şaşırmadım açıkçası.

Burak Halloween vesilesiyle kendi bestesi olan ve piyanoda bizzat çaldığı bir parçayı bizlerle paylaşmak istedi. Parçayla ilgili de şöyle bir bilgi verdi, ”Öncelikle bu bestemi piyanoda gerçekten ben kendim çaldım, ancak reason programı kullanarak gerçek bir konser piyanosu sesinden geçirmek zorundaydım yoksa başka bilgisayar ortamına aktarma şansım yoktu. Ama tüm duygular, yoğunluk ve hafiflik duygularını ben bilhassa piyano çalışımda belirttim, yani bu tam anlamıyla “live” bir parça..”

Parçayı video ortamına aktarmak ve Freddy Krueger’ın ‘Boiler Room’ resimleriyle süslemekte bize düştü. Burak’a teşekkür ediyoruz ve Happy Halloween diyoruz..

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Burak Bayülgen

Tüm Yazıları
9 Haziran 1983’te doğan Burak Bayülgen 7 yaşında korku filmleri ile tanıştı. İlkokulda hayallerinde korku sinemasını meslek edinip Freddyler ve Jasonlar ile iç içe bir hayat düşleyerek bir kaçış yaşayan Burak aynı zamanda ironik bir şekilde Walt Disney klasiklerine de ilgi duydu. Lisansını ve yüksek lisansını Sinema-TV üzerine tamamladıktan sonra en çok yapmak istediği işe yani yazı yazmaya koyuldu. 1 sene konservatuvarda yarı zamanlı opera/şan bölümüyle de haşır neşir olmuş olması Burak’a film müzikleri yapma şansını da doğurdu. Pek çok öğrenci/festival filminin müziklerini yapan Burak en hüzünlü filme bile korku temalı müzikler yaparak tepkiler alsa da mutlu ve huzurludur. Çocuklar için de masal kitapları yazmasına rağmen korku sanatları üzerine incelemeler yazmayı bırakmamak için and içmiştir.

Yorumlar (4 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.