İnanmadığın şeyler seni öldürebilir Urban Legend (1998)

Brain Dead

Korku Film Arşivi

Korku Sinema

YasinKarakaya

23 Mart 2009

3 Adet Yorum

3


Yönetmen : Kevin Tenney
Senaryo : Dale Gelineau
Yapım:2007, ABD, 95 Dakika
Oyuncular: Joshua Benton, Sarah Grant Brendecke, David Crane, Andy Forrest

Bir önceki Can Evrenol incelemesi Peter Jackson imzalı ‘Braindead‘ filmiyle kesinlikle karıştırılmaması gereken bir yapım olan ‘Brain Dead’ 2007 yılı mahsülü bir ABD halt işlemesi..Rahatlıkla b-movie kategorisine girebilecek olan bir film olmasına rağmen eski kült b-movielerin tadını kesinlikle vermeyen ‘Brain Dead’ için çakma ‘Wrong Turn‘ terimi uygun olabilir.

Konu: 6 kişiden oluşan gençlik grubumuz ıssız bir yolda kaybolurlar!!Etrafta aranmaya başlayan gençler bula bula terkedilmiş bir balıkçı kulübesi bulurlar. Önce kulübeyi inceleyen gençlerimiz buradan yardım için bölge şerifini ararlar. Yardım gelene kadar hadi biraz atraksiyon yapalım diyerek kulübenin yakınında bulunan göle girerler, sevişirler, gülüp eğlenirler. Bu arada şerifte olay mahalline gelmiştir. Tam herşey yoluna girdi kurtulduk derken bölgede yaşayan ne idüğü belirsiz mutant/yaratık tarafından kıstırılıp teker teker katledilirler..

Gördüğünüz gibi konu bire bir 2003 yapımı Rob Schmidt imzalı ‘Wrong Turn’ filmiyle aynı. Tek fark var oda bu filmde ki yaratığın ısırdığı kişi zombi filmleri misali yaratığa dönüşüp saldırganlaşıyor. Filmde oyunculuk kötü olduğu gibi kamera kullanımında da bir tuhaflık var. Sanki amatör çekim bir film izliyormuşsunuz havası hakim.Filmin hiçmi artı tarafı yok derseniz hayır var: Çok abartılı ölüm sahneleri (havalarda uçan kollar ve bacaklar, ortadan ikiye yarılan kafalar, kafatasından fırlayan beyinler..) olduğundan son derece eğlenceli.Bol kan görmek isteyen tercihe göre bira/kola ve cips/mısır eşliğinde izlesin derim..

Fragman burada;

Devilboy

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

Yorumlar (3 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.