İnsanlar hayaletlere neden inanır? Eğlence için mi? Hayır! Ölümden sonra bir şeyler olduğu ihtimali için.1408 (2007)

Best of Jason

Videolar

YasinKarakaya

13 Kasım 2009

7 Adet Yorum

7

Bugün 13.11.2009..Yani 13.Cuma. Bu günün önemine binaen filmin psikopat katili Jason Voorhees’in bir video klibini yayınlıyoruz. Ve anti-kahramanımızın hikayesini kısaca hatırlıyoruz : Jason Voorhees 13 haziran 1946’da Wessex Country’de doğmuş 1957 yazında Crystal Lake kampında gölde boğulmuş fakat cesedi bulunamamıştır. Bir yıl sonra 13 Haziran’da iki kamp görevlisi sevişirken öldürülmüş, katil bulunamamış ve Crystal Lake kampı kapatılmıştır. 22 yıl kapalı kalmasının ardından bir grup genç 1979 yılında kampı tekrar açma girişiminde bulunurken teker teker öldürülmüştür.

İlk filmde katil Jason değil oğlunun ölümünün intikamını almak isteyen annesi Pamela Voorhees’tir. Jason annesinin kesilen kafasını gölden izlemiş, filmin sonunda görünmüş ve bir sonraki filmden itibaren öldürmeye başlamıştır.

İkinci filmde deforme olmuş yüzünü kese kağıdı benzeri bir maskeyle saklayan Jason, 3. filmden itibaren kurbanlarından birine ait olan meşhur buz hokeyi maskesini takmaya başlamıştır. Yaz kampında başlayan serüveni, bilumum ev, akıl hastanesi, yolcu gemisi hatta uzay mekiğine kadar sıçramıştır. Konuşmayı sevmez, kurbanlarının peşinde koşmaz ve sevişenlere asla acımaz. 10 filmlik serüveni boyunca 146 kişiyi çeşitli delici ve kesici aletlerle öldürdükten sonra Freddy Krueger ile karşılaşmış onu da cehenneme göndermiş ve maceralarını gelecek bölümlere taşımıştır..

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

Yorumlar (7 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.