Uzayda çığlığınızı kimse duyamaz... Alien (1979)

August Underground’s Mordum

X-Korku

wherearethevelvets

13 Temmuz 2009

27 Adet Yorum

27

Yönetmen : Jerami Cruise, Killjoy
Senaryo : Jerami Cruise, Killjoy
Yapım:2003, ABD Süre: 77 Dakika
Oyuncular: Jerami Cruise, Killjoy, Mike Schneider, Fred Vogel, Cristie Whiles

İnternet ortamında (msl. IGN Horror Brain bloğunda), şimdiye kadar çekilmiş olan en mide bulandırıcı, en hasta filmler sıralamasının tartışmasız birincisi August Underground’s Mordum, “ToeTac Pictures” adlı make-up şirketinin kurucularının başının altından çıkan bir snuff similasyonu. Korku filmlerinde gerçekçi makyajlar yapmaya gönül vermiş birkaç “sıyırmış” gençten oluşan bu ekip, filmin hem yapımcısı, yönetmeni hem de gerçek oyuncuları. 2001 yılında aynı mantıkla çektikleri “August Underground” filmleri, çeşitli festivallerde infialle karşılanınca hemen devam filmi için kolları sıvamışlar ve ondan daha da korkunç bir film yapmışlar. “August Underground’s Penance” adında 2007 tarihli üçüncü bir filmin de olduğunu duyunca eminim gözleriniz yaşaracaktır! (Toe Tac Pictures’ın özel efekt uzmanları Jerami Cruise ve Fred Vogel’in daha önce bahsettiğimiz “Murder-Set-Pieces”in de makyajından sorumlu olduğunu hatırlatırım.)

Benzerlerinde olduğu gibi, filmin aurasını oluşturan efsaneler filmin kendisinden daha büyük. Mesela Kanada’daki bir film festivaline giderken gümrükte durdurulan Fred Vogel’in aracı durduruluyor ve yapılan araştırmada, protez organlar ve August Underground’a ait video görüntüleri ele geçiriliyor. Ahlaka aykırı ve sapıkça materyaller bulundurmaktan apar topar hapse tıkılan Fred Vogel derdini zor anlatıyor. Eminim her ortamda bu anısını ballandıra ballandıra anlatıyordur.

Fakat işte filme geldiğimizde, elle tutulur bir yanının olmadığını farkediyoruz. Aynı “Slaughtered Vomit Dolls ”gibi, basit bir el kamerasıyla çekilmiş parça parça görüntülerden oluşuyor. İşledikleri cinayetleri ve işkenceleri kameralarıyla çeken üç sapık genç karakter arasındaki aşk üçgeninden başka bir bilgimiz yok: Fred (Fred Vogel), Fred’in manyak kız arkadaşı ve suç ortağı Crusty (Christie Whiles) ve Crusty’nin hafif geri zekalı ve ilkel abisi Maggot (Michael Schneider). Şimdi, ortada bir aile ilişkisi var nasıl aşk üçgeni olabilir diyebilirsiniz. Durun daha yeni başladık! Daha filmin en başında kıskanç Fred, Crusty ve abisi Maggot’u düzüşürken yakalıyor. Kızın verdiği tepki ise görülmeye değer. Her neyse konu yok, farklı zamanlarda gerçekleştirilen cinayet ve işkence çekimleri çiğ bir şekilde ard arda montajlanmış. Manyak bir cani grubun, polis tarafından ele geçirilen görsel delilleri gibi duruyor.

!SPOİLER!
Filmde belli bir konu olmadığı için mecburen vakaların ne olduğuna şöyle üstten bir değineyim dedim. İzlemek için sağlam sinir gerektiren bu sahnelerde yok yok; bir uyuşturucu tutkununun kafası çekiçle dağıtılıyor; kaçırılıp bir bodrumda bağlanan kızların üzerine kusuluyor; bir adam, karısını öldürme tehditiyle kendi penisini küçük bir makasla kesmek zorunda bırakılıyor, bu kesik penisle oral seks yapılıyor ve karısının vajinasına sokuluyor; karnı bıçakla yarılan bir kadına yara yerinden tecavüz ediliyor; evleri basılan bir ailenin küvette öldürülen küçük kızına tecavüz ediliyor; bir bebek cesedinin kesik boynunda üreyen kurtlar canlı canlı yeniyor; bacaklarından tavana asılan bir kadının gırtlağı kesilerek akan kanla duş alınıyor….vb.
!SPOİLER SONU!

Görüldüğü gibi filmin tek vaadi bebek cinayeti, ev basma, ölü sevicilik, ensest, lezbiyenlik, tecavüz ve hard-core sahnelerden oluşan bir buket. Her biri sahte de olsa bu cinayetleri düşünebilmek bile bence manyaklığın dik alası. O kadar asabınız bozuluyor ki arada kalkıp odada dolaşıyor, pencereyi açıp bir temiz hava alıyorsunuz. Birkaç gün sürecek şekilde aralıklı olarak izlenmesi de bünyeyi koruma amaçlı önerilebilir. Sonuçta, evet, gerçekten en hasta film diyebiliriz; namını hakkıyla kazanmış. Ama sonuçta elimize geçen nedir? Hava!

Korkusitesi için yazan Murat ‘Wherearethevelvets’ Akçıl

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: wherearethevelvets

Tüm Yazıları
17 Ocak 1978 yılında Edirne’nin Keşan ilçesinde dünyaya gözlerini açan Ali Murat Akçıl, korku ile küçük yaşlarda tanıştı. İzlediği ilk korku filmi (ki ilkokuldaydı) The Evil Dead idi. İlkokuldayken, şimdilerde çokça yararlanacağı korku filmleri ve istismar sineması örnekleri izledi. Hatta Cumartesi geceleri Yunan kanallarında yayınlanan sakıncalı ve dehşetengiz filmlere de göz atma şansı oluyordu. Ortaokul ve liseyi daha çok erotik materyallerle geçiren Wherearethevelvets nihayet üniversitede İstanbul’a yerleşti ve büyük şehrin tüm imkanlarını kullandı. Kendi gibi sinemasever sınıf arkadaşları vardı ve en sevdiği şey bir filmi başından sonuna dek saatlerce anlatmaktı. Bu nedenle beyni düzülen bir arkadaşı “neden izlediğin filmleri yazmıyorsun” dedi ve Wherearethevelvets hiç aşina olmadığı internet diyarında film anlatır oldu. Bu sayede tanıştığı Korkucu.com'da 2008’den beri yazı yazmaktadır.

Yorumlar (27 Yorum)

YORUM YAZ