Ölüm kasabanıza geldi Şerif! Sam Loomis - Halloween (1978)

American Horror Story: Freak Show’da Yer Alması Gereken 10 Şarkı

Müzik & Soundtrack

YasinKarakaya

28 Mart 2014

0 Adet Yorum

0

ahs-freak

Kısa bir süredir American Horror Story dizisinin dördüncü sezonunun bir karnavalda geçeceği biliniyor. Bununla beraber, dizinin resmi başlığının American Horror Story: Freak Show olacağı daha birkaç gün önce kesinleşti. Bu isim telaffuz edilir edilmez beynimde bir şimşek çaktı ve size bu listeyi hazırladım! İşte karşınızda ‘American Horror Story: Freak Show’ Dizisinde Yer Alması Gereken 10 Şarkı!

10– KISS – Psycho Circus

Kesinlikle “Welcome To The Show”! Eleştirmenlerin alkışladığı bu dizinin yeni sezon tercihi büyük bir coşkuyla karşılandı. Ancak her şey yavaş gelişecek diye düşünenler bu dizinin önceki sezonlarını izlememişler demektir. Bence dizideki işler ilerledikçe psikopata bağlayacak ya sizce?

9– Avatar – Smells Like A Freakshow

Eğer KISS bizi gösteriye girişte karşılıyorsa Avatar da bizi daha karanlık bir yola götürecektir! Grubun zaten garip bir sirk havası var bu yüzden konsepte tam uyacaktır. Bir de şarkı başlığı zaten mükemmel değil mi?

8– Mr. Bungle – Quote Unquote

Mr. Bungle AHS’un ruhunu içeren bir grup. Kesinlikle deli ancak reddedilemeyecek kadar büyüleyici ve insanı rahatsız ettiği kadar da cezp edici. İşte bu!

 

7– Dog Fashion Disco – Pogo The Clown

AHS dizisi hiçbir zaman uç konuları işlemekten çekinmedi. Bu yüzden tacizci seri katil bir palyaçoyu anlatan bu şarkı korku karnavalına cuk oturacaktır!

6– Mushroomhead – Solitaire Unraveling

Bu şarkıyı ne zaman dinlesem kurbanların kemiklerinden yapılmış arabalara binen, insan kanıyla makyaj yapan palyaçoların çalıştığı bir sirkteymişim gibi hissederim. Grup üyelerinin demonik soytarılara benzemesi bu yüzden çok doğal.

5– Rob Zombie – Dragula

Eski toprak Rob Zombie olmadan hiçbir karnaval tamamlanmış olmaz! Ürkütücü metal müzikle karışık teatral korku ortaya korkunç bir karnaval gezisinin çıkmasını sağlıyor!

4- Slipknot – Wait And Bleed

Bu grubun bütün üyeleri sizi öldürmek isteyen korkunç sirk müdavimlerine benziyor. Hem de her. Bir. Üyesi.

3– The Dickies – Killer Klowns From Outer Space

Tamam AHS: Freak Show, AHS: Asylum’da olduğu gibi uzaylılara değinecek mi bilmiyoruz ama önemli de değil! Önemli olan, bu palyaçoların dünyanın en deli, en korkunç, sinema ekranını onurlandıran en eğlenceli kırmızı burunlu piçleri olmasıdır! Bu yüzden burada olmayı hak ediyorlar!

2– Emilie Autumn – Dead Is The New Alive

Sadece görüntüleri için bile Emilie Autumn’u bu listeye koymam gerekiyor. Gerçek şu ki avangart punk kabare yazıyor olması benim için yeterli. Videoyu izleyin ve bu listeye uygun olup olmadığına siz karar verin.

1– IAMX – I Come With Knives

“I never promised you an open heart or charity/I never wanted to abuse your imagination/I come with knives/And agony*” AHS’nin şimdiye kadar sunduğu tema ve motiflerle son derece özdeşleşen bir yapısı var. Her bir karakter kusurlu ve acı çektirmeye hazır. Hiç kimse güvenilir değil ve hiç kimsenin açık bir sağ duyusu yok. Bu yüzden her bir kusurlu karakteri izlemek bu kadar keyif veriyor.

*Şarkı sözlerinin çevirisi: Sana hiçbir zaman açık bir kalp ya da acıma sözü vermedim/Hiçbir zaman hayal gücünü suistimal etmek istemedim/Bıçaklarla geliyorum/Ve acıyla..

Kaynak:  http://bloody-disgusting.com/

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.