Kumlar havalanacak. Gökyüzü yarılacak. Güç serbest Kalacak... The Mummy (1999)

Aliens vs. Predator vs. The Terminator

Can Evrenol

Korku Genel

Korku Kitap

MuratÖzkan

15 Ocak 2010

3 Adet Yorum

3

2000 yılında Dark Horse Comics tarafından piyasaya sürülen Aliens versus Predator versus The Terminator, bomba gibi bir mini çizgiroman dizisi. Sadece 4 sayıdan oluşan AvsPvsT’in son senelerde yapılmış rezil AvP filmleriyle bir alakası yok. Hem Alien, hem Terminator, hem de Predator dünyalarına sadık kalan AvsPvsT, oldukça akıllı ve ilginç (ve tabi çok cool!) bir hikaye sunuyor bizlere…

Ayrıca John Conner, Alien 4’te Winona Ryder’ın canlandırdığı cyborg karakter Annalee, ve efsanevi Ellen Ripley de işin içinde!

İlk ismini duyduğumda bu da ne saçmalık böyle demiştim doğrusu. Cıvık, saçma, hatta sulu komediye kaçan birşey sanmıştım. Ama işin aslı öyle değilmiş. İntenet üzerinden cbr dosyası halinde indirip okuduğumda hayran kaldım. Gelmiş geçmiş en sevdiğim bilgisayar oyunlarından biri olan ‘’Alien vs Predator 2’’in hikayesi kadar kadar çok sevdim bu hikayeyi de.

Hikayenin temelinde Skynet’in Alien’ların doğal zırhlarının DNA’sını kullanarak yeni jenerasyon super askerler üretmesi yatıyor. Oldukça iddialı… Bu süper askerleri avlayan Predator’ler çıkıyor, kafalar kopuyor, kollar kesiliyor, chestbuster’lar çıkıyor…

Can Evrenol

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Murat Özkan

Tüm Yazıları
Korku ile 7 yaşında yanlışlıkla seyrettiği Cannibal Holocaust ve Evil Dead filmleri ile tanışan Murat Özkan 1982 yılında İstanbul’da doğdu. O yaşından beri iflah olmaz bir korku fanatiği olan Murat Özkan, resime ve çizime olan düşkünlüğünü her korku ile birleştirmesinde “psikolojisi bozuk çocuk” muamelesi gördü ama yılmadı. Bu alanda bir çok başarısız site açma girişiminde bulundu. Başarısız oldu çünkü o zamanlarda bu işe her elini attığında “Korku”yu bir öcü ve yasak gibi gören zihniyetle karşılaştı. Yine yılmadı! Bir gün, kendisi gibi çocukluğunda psikopat muamelesi görmüş Yasin Karakaya ile tanıştı ve Korkucu.com sitesinin temelleri o anda atıldı.

Yorumlar (3 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.