Önce sahiplenecek, sonra yok edecek! Çünkü ölümü tekerleklerinde taşıyor. Christine (1983)

Albert DeSalvo

Seri Katiller

MuratÖzkan

04 Eylül 2008

7 Adet Yorum

7

albert-desalvoTam Adı: Albert Henry DeSalvo
Lakabı: Yeşil Adam, Boston Canisi
Karakteristik Özellik: Tecavüz, Sadizm, Sapkınlık
Kurban Profili: Ev Kadınları
Öldürme Şekli: Tecavüz, Bıçakla Öldürme

Doğum: 3 Eylül 1931 – Ölüm: 26 Kasım 1973
Kurban Sayısı : 13

Kısa, hastalıklı hayatı boyunca, Alber DeSalvo’ya birçok lakap takılmıştır. Yirmili yaşlarının sonlarında ona “Ölçü Alan Adam” denilirdi. Bir manken ajansı için model arıyormuş gibi kapı kapı gezen bir cinsel tacizciydi. Kapıyı açan kadınlardan birisi ona kanıp da içeri alacak olursa, bir mezura çıkarıp kadının ölçülerini almaya başlar, böylece kadının vücudunu elleme fırsatını yakalardı.

Kısa bir hapis süresinden sonra, birkaç yıl içinde, cinsel tacizden tecavüze terfi etti. 1960’ın başlarından itibaren iki yıllık bir sürede New England’da yüzlerce kadına saldırdı. Bu süre içerisinde “Yeşil Adam” diye anıldı, çünkü suç işlerken yeşil işçi kıyafetleri giymeyi tercih ediyordu.

albert-desalvo2

Ancak üçüncü lakabı, ona sonsuz kötü ününü kazandırmıştı. 1962′de DeSalvo “Boston Canisi” olarak tanındı. On sekiz aylık bir dehşet hükümranlığı boyunca on üç kadını vahşice öldüren, tatlı dilli bir sadistti.

Manyaklık derecesinde vahşi bir yetiştirilmenin ürünü olan DeSalvo, sadizmin zevkine küçük yaşlarda varmıştır. Çocukluğunda en hoş vakit geçirdiği zamanlar, aç bir kediyi bir köpek yavrusu ile bir portakal sandığına kapatıp kedinin, köpeğin gözlerini çıkarmasını seyretmekti. Ordudayken evlendi ve bir koca, bir baba olarak Amerikan tarihindeki en korkunç suçları işlerken bile oldukça normal bir görüntü sergilemeyi başardı. Evliliğinde gerilimler yok değildi. Diğer bazı sorunların yanında, DeSalvo’nun şeytani bir libidosu vardı ve günde en az altı defa seks yapmak istiyordu.

İlk cinayetlerini yaşları biraz daha geçkin olan kadınları öldürerek işledi. Hepsi de katillerini kendi rızalarıyla dairelerine almışlardı. Güzel konuşan, tatlı dilli DeSalvo bir tamirci olarak içeri girmekte hiç güçlük çekmiyordu. Kadınlara tecavüz edip onları boğmanın yanında, cesetleri de tahrip etmekten hoşlanıyor, cinsel organlarına şişeler, süpürge sopaları sokuyordu. Kurbanıyla işini bitirdikten sonra onu boğmak için kullandığı şeyi (genelde bir naylon çorap) büyük ve süslü bir fiyonk halinde kadınların çenelerinin altına bağlayarak tuhaf imzasını atıyordu.

albert-desalvo3

1962′nin sonuna doğru DeSalvo’nun iş görme biçimi birdenbire değişti. Daha genç kadınları avlamaya başladı ve cinayetleri dahada dehşet verici ve tuhaf olmaya başladı. Bir defasında, kurbanını yaklaşık yirmi kere bıçaklamıştı. Diğer bir cinayetinde ise cesedi yatağın başucuna dayanmış, boynunda pembe bir fiyonk, cinsel organında bir süpürge sopası ve sol ayağına iliştirilmiş bir yeni yıl kartı ile bırakmıştı.

En sonunda DeSalvo “Boston Canisi” cinayetlerinden değil, “Yeşil Adam” tecavüzlerinden yakalandı. Eyalet akıl hastanesinde kaldığı sırada, başka bir hastayla konuşurken kadınları boğması hakkında övünmeye başladı. Ancak o zaman yetkililer, bilmeden bu korkunç katili yakalamış olduklarını anladılar.

Sonunda DeSalvo “Boston Canisi” suçlarından ceza almadı. Avukatı F. Lee Bailey’in yaptığı sıkı pazarlıkla DeSalvo, idam sandalyesinden kurtulup “Yeşil Adam” tecavüzleri için ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Ancak Bailey’nin çabalarının DeSalvo’ya pek yararı dokunmamıştı. Kasım 1973′te başka bir mahkum tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Burcu Erbakan / Korkucu.com
(Lütfen isim ve kaynak göstermeden alıntı yapmayınız)

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Murat Özkan

Tüm Yazıları
Korku ile 7 yaşında yanlışlıkla seyrettiği Cannibal Holocaust ve Evil Dead filmleri ile tanışan Murat Özkan 1982 yılında İstanbul’da doğdu. O yaşından beri iflah olmaz bir korku fanatiği olan Murat Özkan, resime ve çizime olan düşkünlüğünü her korku ile birleştirmesinde “psikolojisi bozuk çocuk” muamelesi gördü ama yılmadı. Bu alanda bir çok başarısız site açma girişiminde bulundu. Başarısız oldu çünkü o zamanlarda bu işe her elini attığında “Korku”yu bir öcü ve yasak gibi gören zihniyetle karşılaştı. Yine yılmadı! Bir gün, kendisi gibi çocukluğunda psikopat muamelesi görmüş Yasin Karakaya ile tanıştı ve Korkucu.com sitesinin temelleri o anda atıldı.

Yorumlar (7 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.