Bir erkeğin en iyi arkadaşı annesidir... Norman Bates - Psycho (1960)

Ahmad Suradji

Seri Katiller

MuratÖzkan

03 Eylül 2008

0 Adet Yorum

0

ahmad-suradji2Diğer Adları: Nasib Kelewang, Datuk Maringgi
Karakteristik Özellik: Büyücülük
Kurban Profili: Kadınlar
Öldürme Şekli: Boğma ve gömme

Doğum: 10 Ocak 1949 – Ölüm (İdam): 10 Temmuz 2008 – Manga Ateşi
Kurban Sayısı : 42

Kendini büyücü-doktor olarak tanıtan Ahmad Suradji  2 Mayıs 1997´de, Medan´ın (Kuzey Sumatra´nın başkenti) kenar mahallesinde, oturduğu yerin yakınındaki bir şeker kamışı tarlasında 3 ceset bulunduktan sonra tutuklandı.

Ahmad Suradji, aynı zamanda Nasib Kelewang veya Datuk Maringgi olarak da bilinir. Öncelikle 5 yıllık bir dönemde 16 kadının katili olarak tanındı. Sonradan Ahmad´ın özel eşyaları arandığında 25 kayıp kadına ait giysi ve saatler bulunmuştur. Devam eden soruşturmalarda 48 yaşındaki sığır tüccarı bu sayının 11 yıllık dönem içinde 42´ye kadar çıktığını itiraf etmiştir. Ahmad´ın 3 karısı ve bütün kız kardeşleri de cinayete yardım ve cesetleri saklama suçlamalarıyla tutuklanmıştır. En yaşlı karısı Tumini, bu 11 yıllık kıyım boyunca onun suç ortaklığını yapmıştır.

Paranormal güçleri olduğuna inandıkları ve hem ruhani hem de tıbbi destek aldıkları Ahmad, sayısı hiç de azımsanmayacak yerlilerin oldukça saygısını kazanmıştı. Birçok kadın kocalarının veya erkek arkadaşlarının onlara sadık kalması için O’na büyü yaptırıyordu. Ayrıca görgü şahitleri çok sayıda kadının daha sağlıklı, zengin ve çekici olmak için Ahmad’dan yardım istediğini söylüyordu. Yaşları 11 ile 30 arası değişen bu kadın ve çocukların bir büyücüden yardım istediklerini ailelerine söylemeye utandıkları için, ortadan kaybolmaları dikkatleri Ahmad’ın üzerine çekmiyordu. Bu sayının büyük çoğunluğu ise fahişelerden oluşuyordu.

ahmad-suradji

Her kurbanından 200$-400$ aldıktan sonra onları yakındaki sahibi olduğu şeker kamışı tarlasına götürüp, bir tür büyü yapıyormuş gibi onları önce elektrik kablosuyla bağlıyor, boyunlarına kadar toprağın içine gömüyordu. Çırılçıplak soyunan Ahmad kurbanının bir kaba biriktirdiği tükürüklerini içip daha sonra elleriyle savunmasız kadınları boğuyordu. Bu ritüelin O’nun ruhani ve mistik güçlerini arttırdığına inanıyordu. Suradji polise 9 yıl önce rüyasında görünen babasının ona “tükürüğünü içtikten sonra” 70 kadın öldürmesini
söylediğini, bu şekilde “Dukan”, yani mistik bir doktor olabileceğini söylediğini belirtti.

Köyündeki insanların ona saygısı büyüktü. Komşuları, ne zaman birinin yardıma ihtiyacı olursa veya hastalanırsa seve seve yardım ettiğini söylüyorlardı. Ahmad, polislere cesetleri gösterirken bu sayının yeterli olmadığını, doğaüstü güçlere kavuşabilmesi için 70 kadını öldürmesi gerektiğini ısrarla söylüyordu. Cesetler çıkartılırken, polisler çevre köylerden kayıp kadın ve çocuk olup olmadığını bildirmelerini istediler. Yaklaşık 80 aile kayıp kadın veya kız çocukların olduğunu söyledi, bu da daha fazla ceset olabileceği korkusu uyandırmıştı.

Mahkeme duruşmaları sırasında Suradji ve Tumini ilk verdikleri ifadelerini yalanladılar. Sorgulayanların işkencelerine daha fazla dayanamadıkları için suçlamaları kabul ettiklerini söylediler. Suradji 27 Nisan 1998’de Kuzey Sumatra mahkemesi tarafından Endonezya’nın en kötü toplu cinayetlerini işlemiş olmaktan suçlu bulundu. Son cesetler hala çıkartılıyorken, Suradji manga ateşiyle idam edildi.

Çeviri: Burcu Erbakan / Korkucu.com
Lütfen isim ve kaynak göstermeden kullanmayınız, alıntı yapmayınız

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Murat Özkan

Tüm Yazıları
Korku ile 7 yaşında yanlışlıkla seyrettiği Cannibal Holocaust ve Evil Dead filmleri ile tanışan Murat Özkan 1982 yılında İstanbul’da doğdu. O yaşından beri iflah olmaz bir korku fanatiği olan Murat Özkan, resime ve çizime olan düşkünlüğünü her korku ile birleştirmesinde “psikolojisi bozuk çocuk” muamelesi gördü ama yılmadı. Bu alanda bir çok başarısız site açma girişiminde bulundu. Başarısız oldu çünkü o zamanlarda bu işe her elini attığında “Korku”yu bir öcü ve yasak gibi gören zihniyetle karşılaştı. Yine yılmadı! Bir gün, kendisi gibi çocukluğunda psikopat muamelesi görmüş Yasin Karakaya ile tanıştı ve Korkucu.com sitesinin temelleri o anda atıldı.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.