Bazı pencereler asla açılmamalı... Secret Window (2004)

Rob Zombie’s 31

Haberler

YasinKarakaya

28 Nisan 2015

1 Adet Yorum

1

afis-31Yönetmen: Rob Zombie
Senaryo: Rob Zombie
Yapım: 2015, ABD
IMBD Puanı: 5,2
Oyuncular: Sheri Moon Zombie, Torsten Voges, Elizabeth Daily, Lawrence Hilton-Jacobs, David Ury, Daniel Roebuck, Judy Geeson, Malcolm McDowell, Richard Brake, Lew Temple, Devin Sidell, Jane Carr, Ginger Lynn, Pancho Moler, Tracy Walter, Jeff Daniel Phillips, Meg Foster

Halloween’den 5 gün önce rastgele kaçırılan ve Murder World (Cinayet Dünyası) isminde bir yerde rehin tutulan beş kişinin öyküsü anlatılıyor. İnsan yapımı bir cehennemin içindeyken hayatta kalmak için bilinen en vahşi oyunu oynamak zorundadırlar. Oyunun adı 31’dir.

-ABD’de filmin dağıtımını Alchemy firması yapacak.
Meg FosterVenus Virgo Happy Time Fun Show” un sahibi Venus Virgo’yu canlandırıyor.
Tracy WalterLucky Leo” rolünde.
Pancho MolerSick-Head” rolünde.
Ginger Lynn, Doom Head’in çok özel arkadaşı “Cherry Bomb’ı canlandırıyor.
Jane Carr, Şeytan ile Mother Goose’un garip bir birleşimi olan “Sister Serpent” rolünde.
Richard Brake “Doom-Head” rolünde.
Malcolm McDowellMurder World” ün sahibi “Father Murder” karakterini canlandırıyor.
-Aktris Judy Geeson Murder World ekibindeki üç kişiden biri olan ve bundan çok zevk alan “Sister Dragon” rolünde.
-Aktör Daniel Roebuck bir önceki 31 oyununa katılan talihsiz “Paster Victor”’ı canlandırıyor.
-Aktör David Ury, Murder World’de yaşayan katil kardeşler takımının diğer yarısı olan “Schizo-Head”i canlandırıyor.
-Aktör Lawrence Hilton-JacobsThe Venus Lux Happy Time Fun Show” isimli gezgin bir eğlence şovunun müdürü olan “Panda Thomas”ı canlandırıyor. Ne yazık ki Murder World’e girdiğinde işin tüm eğlencesi bitiyor.

-Aktris Elizabeth Daily, Death Head’in partneri olan “Sex Head” rolünde. Oyuncunun kendisi en çok Rugrats’deki Tommy karakterini seslendirmesiyle tanınıyor ancak Devil’s Rejects filminde “Candy” rolünü de oynamıştı.
-Aktör Torsten Voges’in filmdeki karakterinin adı “Death-Head“.
Rob Zombie’nin tanımıyla: “31’in hiçbir kuralı yok. 31’in sınırları yok. Çok basit tek bir kural var. Rakibin seni öldürmeden önce onu öldürmek için elinden gelen her şeyi yap. 12 saat boyunca hayatta kalmaya çalış sonra özgürlük senindir. Hızlı temposu olan, sert filmlerden hoşlananlar için yapılmış bir film bu. Hasta bir filme hazır olun! Kana susamış izleyiciler için hardcore olarak çekilmiş bir yapımdır.
-Filmdeki katiller görünüşe bakılırsa THE HEADS adındaki grubu oluşturan alçak, pis ve kana susamış palyaçolar. Her şekilde ve boyutta karşımıza çıkacaklar ve her biri bir öncekinden daha iğrenç olacak.

-Yakın zamanda Rob Zombie kendisiyle yapılan bir röportajda şunları söylemiştir: “bu tamamen orijinal bir fikir. Yeni bir şey. Başka herhangi bir şeye dayanmıyor. Sonbaharda filmi çekmeye başlayacağım. Ekim ayından itibaren çekimlere başlamayı umuyorum. Şimdilik detayları gizli tutacağım. Ama bu kesinlikle başka herhangi bir şeye dayanmayan bir fikir.

Rob Zombie filmle ilgili şunları da söyledi: “nahoş ve acımasız filmleri seven hardcore hayranlarına göre bir film olacak
-Filmin adı 31 Ekim tarihinden geliyor ve hikaye de bu zaman diliminde gerçekleşiyor.
-Kendisine neden kitle fonlaması (crowd funding) ile para toplama yolunu seçtiğini sorduğumuzda, Rob’un yanıtı: “Kitle fonlaması yöntemini kullanıyorum çünkü bu yöntemin hayranlarım ile inanılmaz bir bağ kurma fırsatı olduğunu fark ettim. Onlar benim için her zaman en önemli unsurdur çünkü ister metal müzik ister korku filmi olsun onlar sadece hayran kitlesi değil bu onların yaşamı, onların yaşam tarzı. Onlar da benim gibi bunları yaşıyor ve sizin gibi sabırlı insanları bu sürecin içine dahil edebilecek her yol aslında herkes için bir kazan-kazan durumu oluşturuyor.
31, Rob Zombie’nin internet üzerinden kitle fonlaması yaptığı bir film.

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

Yorumlar (1 Yorum)

YORUM YAZ