İnanmadığın şeyler seni öldürebilir Urban Legend (1998)

2009 – 2010 Figür Koleksiyonu

Korku Genel

Korku Koleksiyon

YasinKarakaya

24 Temmuz 2009

7 Adet Yorum

7

Daha önce tanıttığım 2008-2009 figür koleksiyonundan sonra şimdi de sizlere ilginizi çekebileceğini düşündüğüm ve 2009 sonu ile 2010 başlarında çıkacak olan action figür ve koleksiyonluk materyalleri tanıtacağım..

Tanıtacağım ilk figür henüz piyasaya çıkmayan hatta hangi firma tarafından yapılacağı bile belli olmayan ‘Hobo (Serseri) Michael Myers’ figürü..Rob Zombie bu figürü son filmi H2’den bizzat tasarlamış ve koleksiyon firmalarına resimlerini gönderip yapılmasını tavsiye etmiş. Büyük bir ihtimalle ‘Neca’ firması tarafından üretimi yapılacak olan figürün ölçekleri ve fiyatı da henüz belli değil haliyle.. Üzerindeki kıyafetleri gerçek kumaştan ve oldukça ayrıntılı tasarlanan figür Halloween fanlarını tatmin edeceğe benziyor. Resmin büyük hali için üzerine tıklayın..

İkinci figürümüz Mezco koleksiyon tarafından üretilen ve yine Rob Zombie’s H2 filminden gelecek olan Michael Myers figürü..7 inch (18cm) olarak ölçeklendirilen action figür, yukarıda tanıttığım figür kadar ayrıntı içermeyecek. 2009 Eylül’ün de piyasaya çıkacak olan figürün ABD satış fiyatı 15 dolar..

Üçüncü figür Mezco firmasının ürettiği ‘Cinema of Fear’ serisinin 30 cm (12 inch) olarak ölçeklendirdiği seriden geliyor. Elm Sokağı serisinin 3. filmi olan Dream Warriors’da ki Freddy Krueger konsept olarak alınmış. Bu serinin ilk figürü Jason’dı ve bana fazla çekici gelmemişti. Figürün gövde kısmı gerçek kumaş kazaktan yapılırken, pantolon kısmı plastik olarak tasarlanmış. Bu da figürün bütünlüğünü bozmuş. Yine de çeşitli aksesuarlarla birlikte gelen figür Freddy severleri memnun edebilir. Kasım 2009’da piyasaya çıkacak figürün ABD fiyatı 40 dolar civarında..

Dördüncü olarak tanıtacağım figür, Mezco’nun ‘Living Dead Dolls’ serisinden gelen bir Michael Myers figürü. Living Dead serisi oldukça ilginç bir seri ve bu seri altında daha çok zombi figürleri üretiliyor. Ancak firma ilk yaptığı ‘Living Dead Jason Voorhees’ figüründen oldukça verim almış olacak ki hemen bir başka korku filmi efsanesi Michael Myers’a el atmış ve en son Halloween filmi H2’de ki Michael Myers’ı konsept olarak alıp bu figürü üretmiş. Ekim 2009’da çıkacak olan figürün ABD satış fiyatı 28 dolar..

Beşinci figür yine Mezco Toyz tarafından üretilen enteresan bir Freddy Krueger figürü. Figür ‘Cinema of Fear Rotocast’ serisinin 3.figürü..Bu figürle birlikte seride Jason ve Leatherface figürleri bulunuyor. 9 inch (23 cm) olarak ölçeklendirilen figür Kasım 2009’da piyasaya çıkacak ve fiyatı 25 dolar olacak. (ABD)

Yukarıdaki ‘Cinema of Fear Rotocast’ serisinden gelen figür aynı zamanda serinin 2.figürü. Leatherface tam kasap havasında bizleri selamlıyor bu figürde. Henüz piyasaya çıkan ve ülkemize de yakın zamanda gelecek olan figürün ABD satış fiyatı 25 dolar..Figür filmle ilgili birçok aksesuarı da beraberinde getiriyor.

Son olarak tanıtacağım figür 2009 yılı yapımı ‘Wolfman’ filminin yeniden çevriminden geliyor. Mezco tarafından üretilecek olan action figür 7 inch (18cm) olacak ve içerisinde oldukça ayrıntılı film aksesuarları barındıracak. Aynı zamanda 12 inch (30 cm) olarak da üretilecek olan figürün çıkış tarihi Kasım 2009 ve fiyatı 16 dolar. 30 cm’lik figürün satış fiyatı ise 34 dolar olacak..

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

Yorumlar (7 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.