Nefes alamadığınızda, çığlık atamazsınız! Anaconda (1997)

2008-2009 Figür Koleksiyonu

Korku Genel

Korku Koleksiyon

YasinKarakaya

24 Ekim 2008

3 Adet Yorum

3

Benim gibi Korku figürleri koleksiyonu yapan ve bu konulara ilgi duyanlara 2008’in son çeyreği ile 2009’un ilk çeyreği arasında çıkacak olan action figür, büst ve statue figürlerinin tanıtımını yapmaya karar verdim. İçeride hobi olarak ilgilenmeseniz de çok seveceğiniz bir liste sizi bekliyor..

Tanıtacağım ilk figür, ‘statue figür’ dedikleri katı resin maddesinden üretilen bir Freddy Krueger dioraması.İnanılmaz detaylara sahip statue Gentle Giant firması tarafından üretilmiş.7 inc – yani 18cm- ölçeğinde ki figürde Freddy pençeleriyle bizzat yırttığı eski bir koltukta oturuyor ve meşhur ‘sus’ pozunu bacak bacak üstüne atmış şekilde veriyor.Ayrıntılarda Freddy ve koltuk haricinde Freddy’nin kurbanları küçük çocuklara ait parçalanmış 6 adet bebek figürü bulunmakta. ABD satış fiyatı 137 dolar olan diorama limited edition -sınırlı sayıda- üretilecek.

Tanıtacağım ikinci figür yine Gentle Giant firması tarafından resin maddesinden üretilen bir Jason Voorhees animated figürü. Dünya üretim adeti 1000 adet ile sınırlı olan figür 10 inc -25cm- ölçeğinde. Değişik ve ilginç bir çalışma ile karşı karşıya olduğumuzu resimlerden de anlayabilirsiniz. Figür de resmedilen ,anti kahramanımız Jason öldürdüğü zavallı bir genç kızı sırtına alıp ilerliyor.Figürün ABD satış fiyatı 90 dolar civarında.

Üçüncü figür Neca firmasının ürettiği Cult Classics –Kült Klasikler- serisine ait ‘Regan Örümcek Yürüyüşü’ figürü. Exorcist fanları için mükemmel bir parça olan figür yine 7 inc -18cm- ölçeğinde..Şeytan filminin son versiyonunda filme eklenen meşhur ‘örümcek yürüyüşü’ sahnesini temsil eden figür oldukça korkutucu.ABD satış fiyatı 17 dolar..

Dördüncü tanıtacağım bir figür seti..Mezco Toyz tarafından üretilen Cinema of Fear – Korku Sineması- serisinin üçüncü versiyonu olan set şu figürlerden oluşuyor :

1 adet Şef Freddy (A Nightmare on Elm Street 5)
1 adet Leatherface (The Texas Chainsaw Massacre remake)
1 adet Hitchhiker (The Texas Chainsaw Massacre) ve
1 adet Jason Voorhees (Friday The 13th: Jason Goes to Hell)

İlk iki sete sahip olduğumdan rahatlıkla almanızı tavsiye edebileceğim mükemmel detaylara sahip bu set yine 18 cm boyunda figürlerden oluşuyor.Komple setin ABD satış fiyatı 70 dolar civarında..

Beşinci figür yine Mezco Toyz tarafından üretilen Jason Voorhees’in Friday the 13th Part VII: The New Blood bölümünden gelen bir figürü.12 inc – 30cm- boyundaki figür mükemmel detaylar sunuyor.Çıkarılabilen hokey maskesi, gerçek kumaş kıyafetler,boynundaki metal zincir, kan revan içindeki çalışma aletleri! ve diğer aksesuarları ile Jason fanlarının kaçırmaması gereken bir figür.Yine sınırlı sayıda üretiliyor ve ABD satış fiyatı 40 dolar civarında..

Tanıtacağım altıncı figür tam olarak korku kategorisine girmese de buna yakın olan çok sevdiğim bir karakterin figürü..Beetlejuice –Beterböcek- uzun zamandır bu karakterin fanları tarafından beklenen bir figürdü ve Neca firması yine Kült Klasikler serisi altında bu karaktere can verdi.18 cm boyundaki figür Beterböceğin en meşhur repliğini söylerkenki haline can veriyor.ABD satış fiyatı 17 dolar civarında.

Yine Cinema of Fear ve yine Jason Voorhees..Fakat bu seferki figür 13.Cuma’nın 2009 şubatında gösterime girecek olan yeniden çevrim filmindeki Jason Voorhees karakterinden geliyor.Böylece bizde Jason’ın yeni halini bu figürden tanımış oluyoruz.Son derece karizmatik bir caniye dönüşen Jason, bu figürde de süper detaylar ve aksesuarlar sunuyor.Satış fiyatı 15 dolar civarında..

Sekizinci olarak tanıtacağım figürlerimizde bir set şeklinde alınmalı diye düşünüyorum.Çünkü bu iki figür George Romero imzalı müthiş zombi filmi Day of the Dead- Ölüler Günü- filminden geliyor.Yine 7 inc -18cm- boyundaki bu figürler filmin açılış sahnesinde yürüyen ölülerden çenesi olmayan ‘Dr.Tongue’ ile üzerinde deneyler yapılan ve evcilleştirilmeye çalışılan ‘Bub’ isimli zombiyi temsil ediyor.Zombi severlerin kaçırması imkansız figürler bir çok detaylı aksesuarı da beraberinde getiriyorlar.ADB satış fiyatları ayrı ayrı olarak 17 dolar civarında..

Dokuzuncu figür tıpkı animated Jason figürü gibi ilginç bir çalışmanın ürünü.Mezco Toyz’un Living Dead Dolls serisi altında ürettiği figürlerden biri olan Jason Voorhees figürü yine yeniden çevrim filminden geliyor.10 inc -25cm- lik figür yine birçok ayrıntılı aksesuarla birlikte üretilmiş.ABD satış fiyatı 27 dolar civarında..

Onuncu olarak tanıtacağım bir büst.Gentle Giant firması tarafından üretilen büst şöyle tanıtılmış ; korkunç korkunç detaylar!!..Resimden de anlayacağınız üzere haksız sayılmazlar gerçekten Freddy fanlarının kaçırmaması gereken bir parça.Büstün alt kısmını Freddy’nin evi oluşturmakta.Üst kısmında ise detaylı bir Freddy Krueger figürü bulunuyor.Büstün ABD satış fiyatı 46 dolar civarında olacak.

Onbirinci sırada yine bir büst var.Gentle Giant firması tarafından üretilen Leatherface büstü.Sinema tarihinin en arızalı ailesinin ürünü olan Leatherface, fanlarının kaçırmaması gereken bir büstle geliyor.Testeresi ve gömleği kan içindeki büstün alt kısmını insan derileri ve kemiklerinden oluşan bir tabaka oluşturuyor.55 dolar civarında satılacak olan büstün boyutu 8 inc -20cm-

Son ürünümüz yine bir büst.Gentle Giantın bir set halinde çıkardığı serinin üçüncüsü olan büst 13. Cuma bölüm 6’dan geliyor.1500 adet üretilecek olan büstün alt kısmını Jason’ın mezar taşı üst kısmını ise bir kurbanından kopardığı kolu sallayan Jason figürü oluşturuyor.Bu büstünde satış fiyatı 55 dolar civarında olacak.

Detaylı ayrıntılarını resimlerden görebileceğiniz figür ve büstler benim gibi bu hobiyle uğraşanların müthiş keyif alacağı şekilde üretilmiş gerçekten.Tabi bu arada şu sıralar doların artmasıyla ithalatçı firmaların bu ürünleri nasıl getireceği de merak konusu olmakta.İnternetten getirmeye çalışırsak da yine kur farkından dolayı zarara uğrayacağımız kesin.Bir şekilde temin etmeye çalışacağız artık.İyi eğlenceler;)

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

Yorumlar (3 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.